הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

ואולי את באמת באמת טובה לו?

ד"ר אורן חסון(27.11.2020, 16:35)

עדן י קרה,

לא יודע אם אצליח לדייק יותר עכשיו, אבל תרשי לי לנסות.

אני מבין שכאשר את רואה שהוא לא מבין אותך, זה עלול קצת לערער את הביטחון שלך. כי, לכאורה, אם הוא הולך לקראתך ו"מוותר", הרי את משיגה את מה שאת רוצה להשיג, אז מה הבעיה? העניין הוא שכאשר את לא בטוחה שהוא עושה את זה מתוך הבנה לצרכים שלך, אלא רק גם מתוך הרצון שתהיי שמחה, או לפחות מרוצה, את מרגישה, כך אני חושב, שאת לא יכולה להיות בטוחה שהוא לא יתהפך יום אחד. אולי כי כך את מכירה אנשים, כאינטרסנטים, שאם הם איתך, אז הם עושים את זה כי כך טוב להם עכשיו, ויום אחד הם עלולים להתהפך כאשר הם פתאום יחשבו שזה לא טוב להם. "אנשים טובים" אולי עושים את זה אחרת. לא לגמרי אחרת, אלא קצת אחרת. הם יילכו איתך כי הם מבינים שלך יש צרכים אחרים, גם אם הם לא מבינים למה – אבל גם כאשר שזה נוגד לכאורה את האינטרסים שלהם. מצד שני, אם מתישהו זה הופך להיות מוגזם, והם ירגישו שהם מוותרים על עצמם יותר מדי, אז אולי ישנו את עמדתם ויתחילו לעמוד על שהם. כלומר, ההבדל בין זה לבין זה הוא בעיקר של מינון, זמן, וסבלנות. ואולי את חוששת מלחיות באשליה הזו, שאולי הכל בסדר, ואז יום אחד זה יתהפך. אז את צריכה לדעת שהוא באמת גם מסכים וגם מבין.

ואני חושב שתמיד, אבל תמיד, תהיינה גם אי הסכמות, ובודאי אי הבנות. השאלה היא רק באיזו מידה. ואז, עדיף לחיות עם אדם שיהיה סבלני יותר מאשר עם אדם שיהיה סבלני פחות, ולהתאים את עצמנו אליו בחזרה, עוד לפני שהוא יצטרך לעמוד בגבול מבחן הסבלנות שלו.

אני חושב שאת אולי לא בטוחה במידת הסבלנות שלו. ואולי לא בגלל מה שהוא, אלא אולי בגלל מה שאת חושבת על אנשים בכלל. העניין הוא שהעובדה שהוא מבין שאת רגישה בנקודה מסויימת לא בהכרח אומרת שהוא באמת גם מבין למה, משום שהוא בנוי אחרת. זוגות רבים חיים בזוגיות טובה משום שכל אחד מהם לומד את הרגישויות של הצד השני ומקבל אותה, גם אם הוא לא מבין עד הסוף למה היא קיימת. כך שיתכן בהחלט שהוא אף פעם לא יוכל להבין למה זו באמת נקודה רגישה אצלך. אחרי הכל, הוא לא פסיכואנליסט, ואת לא בטיפול אצלו. מאד קשה בזוגות להכנס לרבדים האלה של תובנות, כדי להיות מסוגל להבין עד הסוף. אני די בטוח שגם את לא מבינה עד הסוף למה הוא מוכן "לוותר" במקום "להבין". ואז נשאלת השאלה: האם אולי תוכלי להסתפק בכך שבן הזוג שלך לומד אותך ומקבל את הרגישויות שלך, ולקבל את זה שהוא לא יבין עד הסוף, ולו רק כי את מבינה שהוא אוהב אותך ורוצה את טובתך?

ואולי כי את באמת באמת טובה לו בדברים אחרים. אלא שאת צריכה יותר להאמין בזה, ולא תמיד זה קל לנו להאמין בנו ובטוב שאחרים רואים בנו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com