הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דיכאון שלאחר לידה

ד"ר אורן חסון(10.12.2020, 9:26)

שמבדוי יקרה,

את מתארת מצב שהוא נפוץ בין נשים. קוראים לזה 'דיכאון לאחר לידה'. חפשי על זה חומר, ותמצאי בשפע. עצם העובדה שזה נפוץ, צריכה להרגיע אותך, כי זה אומר גם שיש לזה פתרונות. התחילי בלקרוא.

לגבי בעלך שתפס בינתיים "בעלות" על התינוק – זה דבר שיחלוף. כשאת לא היית בתפקוד, והוא מרגיש שליבך עדיין לא שם, הוא מודאג. אולי יש לו סיבות להמשיך ולקחת אחריות, כשהוא רואה שהראש שלך לא שם. העניין הוא שזה לא מועיל לך, כי לא רק שזה לא עוזר לך להכנס לעניינים רגשית, אלא את גם מרגישה שבעלך מתרחק רגשית ממך, לכאורה, אולי כי את חושבת שהוא מעריך אותך פחות בגלל זה.

כפי שאמרתי – זו תופעה די נפוצה בין נשים (ואגב, זה יכול לקרות גם לגברים). חפשי לטפל בזה, וכשאת תהיי בסדר, סביר להניח שגם חלוקת התפקידים ביניכם תהיה בסדר. כי מה שמדאיג אותי עכשיו שיותר משאת מתלוננת על החשש שהתינוק לא יאהב אותך, את מתלוננת על היחסים מול בעלך. לכן, את צריכה לטפל בעניין הזה, בלי שום קשר ליחסים איתו. ואם את מרגישה שזה ממשיך עם התחושה שלך שיש ביניכם מאבק כוחות יותר מאשר דאגה לילד, וכעסים שהולכים ונבנים ביניכם, אולי כדאי שתשקלו טיפול זוגי מוקדם, כדי לשפר את ההבנה ההדדית והתקשורת, לפני שהכעסים יתבססו עוד יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com