הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הרבה הרבה סבלנות

ד"ר אורן חסון(10.12.2020, 9:27)

אביגייל יקרה,

אתם פרודים עוד לפני שהתחילה הסאגה הזו של היחסים שלא היו לך עם אף אחד. כלומר, גם קודם היו ביניכם יחסים של חוסר אמון בצורה כזו או אחרת. אני מניח שגם קודם ניסיתם "לטלטל" זה את זה כדי להגיע להבנה, בדרך של פגיעה הדדית, כך שכעסים ביניכם עד לאמירות בלתי שקולות גם הם לא דבר חדש. מה שנוצר הוא מאבק כוחות, שעיקרו או רובו עוסק בשאלה מי צודק ומי חוטא, ואולי בעיקר מי יהיה זה שייצא לא בסדר כאשר אתם חוזרים להיות ביחד, ויתן לכם תחושה של ניצחון, ולצד השני תחושה של הפסד, כדי לבסס מערכת יחסים זוגית שתרגישו בה נוח.

את מבינה, אני מניח, מתוך קריאת הפיסקה שלמעלה, שיש שם הרבה דברים שאינם בריאים. הסיפור שסיפרת לו יתכן שגורם לו לתחושת השפלה אולי גם אם הוא מאמין לך שבאמת לא היית עם אף אחד, אלא בגלל מה שהרגיש כאשר חשב שזה נכון, או שאולי זה נכון. הוא צריך שיקום. שניכם זקוקים לבנות אמון זה בזה, כי כרגע אתם בעיקר לא מאמינים שאתם רוצים זה את טובתו של זה. הרי העובדה היא שפגעתם זה בזה, אז "איך יכול להיות שהוא רוצה את טובתי (או היא רוצה את טובתי)"?

אני מבין שאתם רוצים להיות ביחד. אני מניח שבצד כל הפגיעות, ההשפלות והכעסים, יש כנראה משיכה, או חרדות מפני עזיבה, מחיר כלכלי או חברתי או משהו. והרי לא כתבת בני כמה אתם וכמה זמן הייתם נשואים, ואם או לא יש לכם ילדים, וכמה בני משפחה ואולי חברים מעורבים או מושפעים מכל מה שאתם עוברים או תעברו. כדי שהאהבה הזו שיתכן שיש ביניכם לא תהיה אהבה הרסנית – אתם חייבים סיוע מקצועי, כלומר, טיפול זוגי, והרבה הרבה סבלנות – בתוך הטיפול.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com