הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

יציבה ובטוחה יותר

ד"ר אורן חסון(18.12.2020, 18:10)

נראה שבאיזה שהוא מקום איבדת ביטחון שאת יכולה למצוא לעצמך קיום מאושר משלך. בלעדיו.

אני מבין את האכזבה. היית במקום שאליו רצית להגיע, הגשמת לכאורה מטרה משמעותית בחייך – נישואים והקמת משפחה, ולא רק שהתאכזבת מכך שזה נסתיים, אלא גם את מקבלת משובים שאומרים לך, כביכול, שגם מה שחשבת שיש, לא היה המציאות. וזה מערער, אני יכול להבין את זה. מצד שני – האמירות שלו שציטטת הן אמירות שמטרתן לפגוע. המשמעות החד משמעית שלהן היא שאין לו הנדיבות לתת לך את התחושה שיש לך ערך, ושהוא אדם שמוכן לפגוע באם ילדיו. בביטחון העצמי שלה. זה לא משהו שיועיל לקיום יחסים סבירים ביניכם, שיועילו לילדות שלכן, ולא משהו שיועיל לך ביחסים שלך עם הבנות – ואני מקווה שאת מספיק חזקה כדי שלא לתת לזה להשפיע עליך.

העניין הוא שבמידה מסויימת הוא הצליח לדכא בך את הביטחון העצמי, עד שאת אומרת לעצמך שאיכשהו הפסדת "אידיליה", וזה לא נכון. עצם העובדה שהוא מוכן להשפיע עליך באופן הזה, אומרת עליו משהו שיש בו כדי להטריד. אני בטוח שהיו לכם הרבה זמנים טובים. חבל שהוא לא מוכן להודות בהם. אבל אולי גם את צריכה לראות את מה שלא היה טוב, כדי להבין שזה לא רק אשמתך. אם היה לך חלק בזה, מן הסתם זה הגיע כי היו שם אירועים שהוא היה דומיננטי בהם, ולא היו צריכים לקרות, וניסית להתמודד איתם, או לשנות אותם. אני לא יודע אם עשית זאת בדרך הנכונה או לא, אבל עצם העובדה שהרגשת צורך לשנות, גם היא אומרת שהיתה שם בעיה.

זה תמיד קשה יותר לאחר שאת מנסה משהו חדש ומתאכזבת. זה תמיד קשה יותר כאשר מנגד, הצד השני נראה כאילו הוא עם "אהבת חייו".

אם את יכולה להתמיד בטיפול כדי לקבל ביטחון מחדש בעצמך, כאדם ראוי ושווה, ולחפש בעצמך את המימדים שאת אוהבת – עשי זאת. טיפול תרופתי כשלעצמו יכול להיות טוב וחשוב במצבים קיצוניים או בטיפול במחלות נפש שונות, אבל במרבית המקרים חשוב יותר, ביחד איתו או אפילו בלעדיו – טיפול פסיכותרפי מתאים. כי הוא זה שיעזור לך לבנות אותך, לא הטיפול התרופתי. אם את יכולה – שווה אולי למצוא את האדם הנכון, מטפל או מטפלת, שיעזרו לך לראות את עצמך ואת העולם בתמונה רחבה יותר, יציבה יותר ובטוחה יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com