הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הכוח החבוי בויתור

ד"ר אורן חסון(4.1.2021, 0:22)

גלי יקרה,

אני חושב שמצאת לפחות סיבה אחת למריבות שלכם, והיא שאת כרגע פחות פעילה ועושה, ומרגישה, לפחות בינך לבינך, מוערכת פחות. אולי לכן את חוששת, ואני לא יודע אם בצדק או לא, שגם הוא מעריך אותך פחות. כך שאולי בגלל זה את בודקת יותר, ומכאן שאת 'מחפשת אותו ונתקעת על שטויות' – ניסוחים שלך...

אבל זה רק חלק מהתמונה. החלק האחר הוא העובדה שבן זוגך הוא גבר דומיננטי, עם רצון משלו, וכשלא זורמים לפי נגינת החליל שלך, את מרגישה כאילו שלא רוצים/מעריכים/אוהבים אותך. זה לא סימן לזה. זה יכול להיות פשוט סימן לכך שהוא רוצה דברים אחרים, לפעמים לפחות, ושיש לו צורך משלו בשליטה, די בדומה לצורך שלך. זה בהחלט יוצר קונפליקט.

ומכאן מגיעים לעניין השלישי – והוא היכולת להתגבר על כעסים ורגשות לא טובים. לוקח לו זמן, מן הסתם, להרגע. יותר מכפי שהיית רוצה. זה מכבה אותו. כך שהמריבות ביניכם, כפי שאת רואה, מסכנות את הקשר ביניכם.

אז כן, יש מידה מסויימת של אי התאמה ביניכם. אני לא בטוח, אבל, שבדיוק מה שלא מתאים לכם גם מושך אתכם זה לזה. כלומר, דווקא המצליחנות והרצון החזק של הצד השני, לפחות עוד הוא לא מנוגד לזה שלכם.

אני חושב ששווה לכם ללכת לטיפול זוגי. דווקא כי יש לכם הרבה רצון להיות ביחד, ודווקא כי קשה לכם. דווקא כי שניכם מצליחים וחזקים ואוהבים את זה, וגם זה את זה, יש לכם משהו חשוב ללמוד – שאולי הוא הכוח החבוי בויתור, דווקא כאשר אתם צודקים. עבדתי עם זוגות צעירים רבים דומים. אני מעריך שתוכלו לפתח אותו. לפי מה שאת כותבת, אני חושב שזה בהחלט יכול להיות שווה, ואפילו מאד, וגם שעלול להיות לכם קשה אם לא תעשו זאת.

אני מכיר את הרעיון של 'אם זה לא טוב, למה להכניס ראש בריא למיטה חולה? – אם אנחנו במצב של ללכת לטיפול, עדיף להיפרד כבר עכשיו'. העניין הוא שגם כתבתי עליו מאמר... קראי אותו בבקשה: ' טיפול זוגי לזוגות צעירים – דילמת המיטה החולה '.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com