הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

קשיים שיש בבניית קשרים חדשים

ד"ר אורן חסון(8.1.2021, 10:28)

רינת יקרה,

שאלת אם את צריכה לכתוב לו את דעתך, כדי שיבין שהוא שקוף וחשוף. העניין הוא שזה לא ממש נכון, רינת. את לא מבינה אותו.

הוא נשמע לך נחרץ בהחלטה שלו להיפרד ממך. זה עמד בסתירה למה שהיה בימים שלפני, ולכן זה מבלבל. האם להאמין למה שהיה קודם או למה שאמר כשהחליט להיפרד ממך?

יתכן שהוא באמת התבשל עם משהו כמה ימים לפני הפרידה, למרות שבחן איתך את המשך התפתחות הקשר. משהו שלא סיפר לך עליו, אולי כי החליט שהוא עוד לא מחליט ולא רוצה להתעמת עליו איתך לפני שיקבל החלטה. אנשים עושים דברים שכאלה לפעמים, כפי שאת יודעת בודאי.

מצד שני, היו ביניכם גם קודם קונפליקטים, ואולי לא פשוטים, יתכן שהיו יותר כאשר היה במצב רוח לא טוב, לפי מה שכתבת. כנראה שגם מבחינתו היה לו לא פשוט איתך, אפילו אם המקור הוא שלא פשוט לו עם עצמו, והוא ראה צורך להתווכח איתך על אמירות שאמרת. כך שלא הכל זרם על מי מנוחות.

אני לא יודע אם היתה לו כוונה לרמות אותך, אבל אני מבין שאת מרגישה מרומה, כי הרגשת ושמעת הצהרת כוונות אחת, והיא התהפכה מבלי שאת צפית זאת או הבנת למה. גם אני לא אוכל לומר לך למה, כי יש המון אפשרויות שונות. את מאוכזבת, ללא ספק, את מרגישה אולי בעיקר חוסר ביטחון שנובע מכך שקרה משהו בלתי צפוי, או לפחות באופן בלתי צפוי, וכאשר אנחנו לא רואים סימנים למה שיקרה, ובעיקר לשינוי משמעותי שיקרה, אנחנו מרגישים מרומים, או לפחות ש"קל לרמות אותנו", וזה מערער. כי איך נדע את הסימנים בפעם הבאה?

את כועסת עליו עכשיו. זו הסיבה היחידה לכתוב לו מכתב – כדי לפרוק את הכעס הזה, ואולי לפגוע בחזרה. הסיכוי שזה ישנה את דעתו הוא נמוך מאד, ויהיה קטן יותר ככל שהמכתב יביע יותר את הכעס הזה, או דברים שהוא ירגיש נפגע מהם. אם זה ייתן לך תחושה טובה בכל זאת, אז כתבי לו. וקחי בחשבון שאם תכתבי לו, יש סיכוי טוב שהוא גם יכתוב בחזרה מכתב שאולי ייתן לך להרגיש רע יותר, וגם לא הוגן, פוגע, ומוטעה לחלוטין. לא בטוח שהחלק הזה יעשה לך טוב. לפי מה שהבנתי ממה שכתבת לי, גם אם יש לו כמה מעלות, הוא לא אדם קל. אז אולי כתבי לעצמך ושמרי אי שם בשולי המחשב שלך. או דברי על זה עם חברה טובה, בררו שוב את האפשרויות, ואולי תקבלי גם חיבוק והבנה לקשיים שיש בבניית קשרים חדשים, ותמשיכי הלאה.

אני רואה גם את כותרת המכתב שלך: "רכבת הרים אצל בן זוג", ו... לפחות ברמה ההצהרתית שלו, כי לפי מה שהבנתי, הוא נפרד ממך, אז הוא לא בן זוגך. כלומר, זה כבר לא רכבת הרים, שעוד רגע תעלה שוב על המסלול, אלא כמו שאת מתארת זה נראה שמישהו כבר ירד מהרכבת. העניין הוא שאת עוד לא נפרדת ממנו. לא יודע אם תצליחי להחזיר אותו אל הרכבת. כנראה שלא, וכנראה שיהיו מחירים לניסיון לעשות זאת בכל זאת, אבל אם זה יקרה, זה לא יקרה בהתנצחות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com