הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שחור ולבן

ד"ר אורן חסון(8.1.2021, 14:25)

דנה יקרה,

אני בכלל לא בטוח שלא עשית את הבחירה הנכונה אז. נראה לי שבתנאים של אז, לפחות, היית מאמללת גם אותו וגם אותך, היות שבאמת לא היית מרוצה. באמת לא היית מרוצה, ואפילו בצדק. זה לא התחבר לך.

אנחנו בוחרים בני זוג לפי מימדים שונים. גם למשיכה יש ערך, וגם ליציבות ולרצון של הצד השני, והיכולת שלו לתת יש ערך. גילית עם הזמן שקשה מאד להשיג את הכל ביחד. זה נכון. זה לא אומר שזה בלתי אפשרי, אבל זה אומר שזה קשה מאד, ושיש סיכוי שתצטרכי להתפשר אם תרצי להתקיים במערכת זוגית. האם היום היית מתפשרת על זוגיות כמו שהיתה לך אז? – בכלל לא בטוח. כי לא בטוח עד כמה את שונה בצרכים הנפשיים שלך. את רק מאוכזבת מכך שאת מה שאת כן קיבלת אז, לא קיבלת בקשרים שהיו לך אחרי. לכן, בכל פעם שחסרה לך תחושת האהבה, והביטחון שמגיע מכך שבן הזוג שלך תמיד יעמיד את עצמו לרשותך, גם כשזה על חשבונו, את נזכרת במקום שבו היה לך דבר כזה. אבל בהחלט יתכן שלו הייתם חוזרים זה לזה עכשיו, היית נזכרת במקום שבו היית נמשכת לבן הזוג שלך, ומתגעגעת לאיש אחר שאליו נמשכת מאד.

רציתי לכתוב מסקנה, אבל אמנע מזה. אולי אשאיר את זה לך: מה בעצם המסקנה שלך ממה שכתבתי כאן למעלה (שאני חושב שזה לא לגמרי חדש לך, גם אם זה אולי כתוב ברור יותר, שחור על גבי לבן)? - אשמח אם תכתבי לי אותה.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com