הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כדי להאמין בעצמך יותר

ד"ר אורן חסון(10.1.2021, 10:09)

ענבר יקרה,

את שוקעת יותר באיש, בקשריו ובעברו – וזה סימן מובהק לכך שאת מתקשה להרפות ולהמשיך הלאה, למען עצמך. זה הרי לא עושה לך טוב. את אולי מחפשת הוכחות למה הוא איש רע, כדי להצדיק את הכעס שלך כלפיו, ואולי כלפי גברים בכלל, אבל את גם יודעת שיש בו דברים או תכונות טובות, שבגללן התפתית לנסות. לכן זה היה מבלבל. הכעס כלפיו והראיות שאת רואה להיותו אדם רע גם מחזקים ומצדיקים אצלך גם את חוסר האמון שלך בגברים.

ואני חושב שקשה לך לתת אמון לא רק בגברים, אלא באנשים בכלל. גם במטפלים, למשל. ואני חושב שאת גם מתקשה להאמין בעצמך – ביכולת שלך להתמודד עם קשים, וגם ביכולת שלך להבין, ואולי פשוט לקבל (וכמה שזה קשה), את העובדה שהעולם שסביבך שונה מהעולם האוטופי שהיית רוצה שיהיה, כדי לדעת להתנהל בו עם פחות כעסים וחרדות. לדעתי, וכתבתי לך את זה בעבר – אני חושב שטיפול יכול לעזור לך להאמין בעצמך, גם אם זה תהליך לא פשוט. אולי אפילו עצם ההחלטה ללכת לטיפול היא סוג של נתינת אמון בעצמך – שתצליחי. אולי עם עזרה, אבל שתצליחי.
ואולי תחזק אותך בכך העובדה שאת מתכתבת איתי, כי זה עושה לך טוב. לא שזה יפתור את הבעיות ויביא לך זוגיות, אלא משום שזה מחזק אותך, ואולי נותן לך תובנות חדשות. זה מה שאת צריכה לחפש בטיפול. שווה לך לנסות, כדי להאמין בעצמך יותר.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com