הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

סוד היכולת להיות מאושר

ד"ר אורן חסון(10.1.2021, 10:10)

תמר יקרה,

מלכודת דבש היא כשמה, מלכודת דבש. קל להתפתות יש צורך, ציפיה שזו לא תהיה מלכודת, אלא שחרור ודלת לעולם טוב יותר. אנחנו מתנהלים בעולם שאין בו ודאות ומחפשים בו דרכים טובות יותר כשאנחנו כל הזמן מנחשים, ולפעמים מהמרים. גם אנשים טובים וחכמים יכולים להמר לא נכון, גם אם נניח שהם עושים את זה פחות. סטטיסטית פחות, כלומר, כי כך אנחנו מגדירים את זה שהם חכמים, נכון?

מצד שני, גם אנשים טובים ועם כוונות טובות יכולים להוליך אחרים שולל, כאשר הם משנים דעות או כוונות בהמשך הדרך. אולי כי הם מתלבטים בעצמם, אולי כי הם חלשים ומתקשים להחליט, ולכן עלולים לפגוע באחרים. כאשר זה קורה עם אדם טוב, זה יותר מבלבל, כי קריאת הכוונות נכונה, קריאת המעשים שייעשו – לא תמיד.

אז כן, כתבתי על מלכודת הדבש עם הגבר הנשוי – לא כי תמיד זה כך, אלא כי זה כך פעמים רבות מאד, משום שהלחצים להישאר במסגרת הנישואים יכולים להיות כבדים (חיצוניים או פנימיים), משום שזה עלול להיות מפחיד מאד לצאת מנישואים אל המרחב הבלתי מוכר ובלתי ידוע, חברתית, כלכלית ונפשית, ומשום שיש אלטרנטיבה שלכאורה היא עם הרבה הצדקה מוסרית.

אני מקווה שתתגברי מהר, ושתהיי חזקה מספיק כדי לחזור ולחפש אהבה שתוכלי להיות מספיק שלמה איתה גם כאשר אין בה את כל מה שתרצי, כי זה בדרך כלל כך. ההשלמה עם אי השלמות היא אחד הסודות הגדולים של היכולת להיות מאושר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com