הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

להיות שלם עם מספיק טוב?

ד"ר אורן חסון(10.1.2021, 10:11)

אבי יקר,

מה שכתבת מתחבר לי למשפט האחרון בתגובה הקודמת שלי, לתמר: ההשלמה עם אי השלמות היא אחד הסודות הגדולים של היכולת להיות מאושר.

אני יכול להבין שכאשר הביטחון העצמי יורד, יורדת גם התקווה למצוא מישהי מוצלחת. גם סיבות אחרות שמנית. אולי הצורך הוא ליצור רשימה לא ארוכה של מה שחשוב לך בבת זוג, ואז לתעדף את מה שרשום שם. ואולי לומר – עם כמה אחוזים מכל בקשה אתה יכול לחיות. כלומר, שאולי יהיו בה רק 80 אחוזים מהיופי שהיית מחפש,60 אחוזים מהאסרטיביות שאתה מחפש, 73 אחוזים מנתינה שהיית רוצה שתהיה בה (אני סתם זורק מספרים) ועוד ועוד, וגם – אולי במקביל – בכמה מכל אחד מהדברים שברשימה הזו אתה יכול לתגמל את בת הזוג שלך. יכול – זה לא רק כאשר אתה במיטבך ועם הכוונות הטובות, אלא גם כאשר קשה. אולי דרך שני הכיוונים האלה יחדיו תוכל ללמוד משהו על הנכונות שלך להיות בעולם פחות מושלם, על הנכונות שלך לנתינה (כן, גם דרך הויתורים על שלמות בת הזוג שלך), ואולי תקבל מזה ביטחון שזה אפשרי, וחשק לנסות.
זה משהו לעבוד עליו, אבי. וצריך להתמקד בחשיבה הזו לאורך זמן, ולנסות עד שתגיע לקשר שיהיה לך מספיק טוב, וללמוד להיות שלם איתו כשהוא מספיק טוב.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com