הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מובן מאליו

ד"ר אורן חסון(11.1.2021, 20:04)

ליאת יקרה,

תודה על המענה. את בעצם אומרת לי, כך אני מבין מתשובתך, שאת חוששת מאד מקשר. כי את מי שאת פוגשת, את מנסה להתחמק ממנו. האם זה כדי שלא להיפגע? כדי שלא להיקשר ושיעזבו אותך אחר כך, ותישארי פגועה? – אולי. אם זה כך, זה אומר שאת כרגע נמנעת ממקור החרדה שלך, ובכך, את לא מאפשרת לעצמך תנאים להתרגל אליה ולהתמודד איתה, ועם דחייה או עם האפשרות של דחייה. זה עלול לקבע בך את הדפוס של בריחה. העובדה שאת כן מנסה היא טובה וחיובית, אבל זה לא מספיק. צריך לנסות גם קשר.

האפשרות השניה היא שאת חוששת שהקשר לא יהיה מספיק טוב לך, ושיהיה לך קשה להתמודד עם האכזבות של עצמך.

כך או כך, את מחפשת סימנים – סימנים לגברים שלא ירצו אותך מספיק, או סימנים לגברים שאת לא תרצי אותם מספיק, וכאשר את מחפשת סימנים, אין ספק שתמצאי אותם. תמיד קל למצוא סימנים שכאלה.

אין לי טיפים שאינם מובנים מאליהם, במסגרת הזו של ייעוץ, שתוכלי באמת לבטוח בהם וללכת לפיהם. הטיפים שאוכל לתת לך הם כן מובנים מאליהם, ואת יודעת אותם, ורק מתקשה ליישם – וזה לנסות שוב. וזה לחפש בגברים שאת פוגשת את הצד הטוב שבהם, ולחפש את המקומות שאיתם את יכולה להתמודד, ולכן להישאר שם, בגלל הדברים הטובים שיש – כי הפחות טובים הם כאלה שאפשר להתמודד איתם. בסופו של דבר, זה מה שכמעט כולנו עושים. בגילאים הצעירים יותר, יותר קל להתעלם מקשיים, וללכת על המושך והנוצץ, או הקוסם והכריזמתי. אחר כך עולים גם הדברים האחרים. בגיל מבוגר יותר, כאשר אנחנו מנוסים יותר, אנחנו שקולים יותר וחוששים יותר ממה שפחות מתאים, ולכן זה יותר קשה. עם זה צריך להתמודד. זה הטיפ המובן מאליו, ליאת.
והלא מובן מאליו, הוא זה שצריך לעשות זאת שוב ושוב, עד שזה יצליח, וזה לא מובן מאליו, כי זה קשה וזה התמודדות קשה בינך לבינך. אם הולכים לטיפול, זה כדי לדעת להתמודד עם ה"קשה" הזה. מכאן ואילך, זה או שיהיה לך מזל ותמצאי מהר מישהו שיהיו בו מעט מאד סימנים ראשוניים לא טובים, או שיהיה קצת פחות מזל, וזה ייקח זמן וקושי של התמודדות בינך לבינך, אבל שתצליחי לעשות זאת עד לאדם שיכול להיות לא פחות מתאים, רק שזה יהיה אולי פחות מובן מאליו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםשאלה מקדימה קצרהד"ר אורן חסון ‏10.1.21
הודעה בפורוםשאלה מקדימה קצרהליאת ‏11.1.21
הודעה בפורוםשאלה מקדימה קצרהליאת ‏11.1.21
הודעה בפורוםשאלה מקדימה קצרהליאת ‏11.1.21
הודעה בפורוםשאלה מקדימה קצרהליאת ‏11.1.21
הודעה בפורוםשאלה מקדימה קצרהליאת ‏11.1.21
הודעה בפורוםמובן מאליוד"ר אורן חסון ‏11.1.21
הודעה בפורוםשאלהליאת ‏13.1.21
הודעה בפורוםשאלהליאת ‏13.1.21
הודעה בפורוםשאלהליאת ‏13.1.21
הודעה בפורוםאשמח למענהליאת ‏13.1.21
הודעה בפורוםבערך... :)ד"ר אורן חסון ‏13.1.21
הודעה בפורוםתודה רבהליאת ‏13.1.21