הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חלפו עוד כמה שעות

ד"ר אורן חסון(14.1.2021, 23:07)

אגם יקרה,

אני מניח שחלפו עוד כמה שעות ואת יודעת טוב יותר.

אבל בלי שום קשר לשאלה אם הוא התקשר בחזרה או לא, הגעת למסקנות שהרסת את הקשר מוקדם מדי.

אתמול בלילה נפרדתם מאד מאוחר, שלחת לו בבוקר הודעה והתשובה שלו לא הגיעה. זה לבד הלחיץ אותך, אבל אז גילית שהוא קם רק לאחר כמה שעות. כך שגילית שהדאגה הראשונית שלך היתה בעצם לחינם, אבל תחושת הלחץ וחוסר הביטחון כבר היתה שם.

הוא הפסיק את השיחה בגלל שיחת עבודה נכנסת, ולמרות שהבטיח שיחזור, חלפו עוד שלוש שעות ונלחצת שוב וכתבת לי.

העניין הוא שמאז חלפו עוד שבע או שמונה שעות, ובקצב שלכם – כי הרי רק אתמול הכרתם, הכל היה יכול לקרות. יכול להיות שהתקשר, ואז גילית שבעצם החרדה שלך היתה לשווא, ויכול להיות שלא התקשר, ואז אולי התחושה הפנימית שלך היתה מוצדקת, ואולי הוא התמהמה, ואז כתבת לו שאת מבינה שהרסת את הכל, או שהוא חצוף, ושבכלל את לא מעוניינת, ואז באמת אולי הרסת את זה.

אני לא יודע מה קרה. את רק מספרת לי שאת נלחצת ממצבים שכאלה, ושהנה נכנסת לחרדה. האם אפשר להמתין כאשר יש חרדה, כדי להמתין ולהיווכח אם היא מוצדקת? – לפעמים רצוי. האם לבדוק, כדי לתקן אם יש מה לתקן? – לפעמים רצוי. אבל צריך לדעת לעשות זאת באופן שלא יקלקל את היחסים, שהם כל כך שבירים כשהם רק בתחילתם, כי זה תהליך שבו אתם רק מתחילים ללמוד זה את זה. גם את לא מספיק יודעת עליו.

אני מקווה שיהיה לשניכם אורך רוח ללמוד זה את זה, ושמה שתלמדו יתאים לשניכם.

אבל לך יש אולי לקח משמעותי אחר כאן: כתבת שאמש, אצלו, הוצאת את כל הדברים "המכוערים" שבך.

בין אם הקשר שביניכם ממשיך, ואתם ממשיכים ללמוד זה את זה עם כוונות טובות להמשיך, ובין אם הקשר נגמר, את צריכה לשבת עם עצמך ולשחזר לעצמך את התהליך שהביא אותך אתמול להוציא את מה שהוצאת, וללמוד מזה איך לא לעשות את זה. העובדה היא שגם את מרגישה שהגזמת, ושזה מוציא אותך לא טוב, ויכול להיות שאת צודקת – גם אם הצד השני לא זיהה את זה כמשהו שמחייב להפסיק את הקשר. אבל עבורך, זה צריך להיות שיעור מאד חשוב כדי ללמוד לזהות את המחשבות הללו מגיעות, ולדעת לעצור אותן לפני שהן מתחילות, או אם הדברים התחילו לצאת, לדעת איך לעצור את זה וכמה שיותר מוקדם, ולא להיגרר לזה. לפעמים יותר קשה לעצור לאחר שכבר התחלת, ולכן – נסי לתרגל לעצמך את מה שאולי את צריכה לומר, במקום להמשיך את הקו שאת לא רוצה לומר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com