הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

פיספוסים

ד"ר אורן חסון(16.1.2021, 13:52)

בהחלט פיספסתי אותך, ואולי הרבה יותר מקצת. אחרי הכל, יכולתי לשקף לך רק את מה שאת עצמך כתבת לי.

אני שמח שאת מתקנת אותי, כי זה סימן שגם את רואה בעצמך עוד משהו אחר, חזק וחיובי. העניין הוא שאמנם את כותבת עכשיו את כל הדברים הטובים שבך, אלא שרגע אחר כך כתבת שהוא לקח לך את הכל. ושאת כלום, וממחטה משומשת. אני לא מפספס דבר, יפית. אני קורא את מה שאת כותבת לי, ואני חושב שאת היא זו שמפספסת אותך.

הוא הרי לא לקח לך את הכל. אבל נכון שהוא לקח לך את האושר שלך, זה שישנו או חסר עכשיו – רוב הזמן (אני בטוח שיש לך רגעים ממש טובים עם הילדות, למשל). ונכון שהוא לקח לך את העתיד שחשבת שיש לך, ועכשיו העתיד הזה השתנה. אבל אושר זה דבר שניתן לרכוש בחזרה, הוא הרבה תלוי בך. והעתיד, גם אם הוא לא יהיה זה שציפית לו, כמו כל עתיד – הוא בידייך, והוא יכול להיות טוב. על חלק ממנו תהיה לך שליטה, ועל חלק לא, וזה הקושי – כי אכן איבדת את השליטה שחשבת שיש לך עליו, או לפחות את התחושה שיש לך שליטה עליו.

אני מבין שכרגע אין לך אמון בכך שיתכן שיהיה לך עתיד טוב, או לפחות לא טוב באותה מידה כמו שזה שחשבת שיהיה לך. מה שניסיתי לומר הוא שהכעס שלך כובל אותך לעתיד כהה ואפל. הוא משאיר אותך במחשבות על אישך לשעבר, ועל העוול שנעשה לך, אולי כדי להזין את הכעס שלך. וזה אולי אפילו יותר משמעותי אצלך כרגע מאשר את חוסר הביטחון שלך.

נסי לקרוא שוב את מה שכתבתי לך בתשובתי הקודמת, אבל תוסיפי לזה בבקשה, תוך כדי קריאה עוד מחשבה בראש: "אני אמא קודם כל, אמא מאוד מוצלחת יש לומר, עד כה עשיתי תואר בביולוגיה מולקולרית ורפואית, תואר בהוראת כימיה ביולוגיה, הדרכתי רכיבה טיפולית, אני צוללת." אף אחד מאלה הוא לא לקח לך, וגם אף אחד לא יוכל לקחת לך. אלה הם דברים שבנו אותך, והם חלק מהשלד האישיותי שלך.

בדקי עם עצמך אם נכון שהכעס שלך הוא גורם בעובדה שאת לא מנסה לצאת מהתחושות הרעות שלך, ואולי אפילו מוריד מוטיבציה להצליח, אולי כי כרגע את מעדיפה להישאר כועסת, מאשר לצאת מהמקום שבו את נמצאת. אולי גם כי הכעס מחבר אותך למה שהיית יכולה להיות עכשיו, וגם על זה את לא רוצה לוותר, כי המחשבה הזו כלשעצמה מחזקת אותך.

נכון גם שהמחשבה שלא תצליחי להגיע לזוגיות חדשה היא מחשבה מפחידה. האם היא נכונה? – ממש לא בטוח. כעובדה, יפית, גם נשים שהן פחות מוצלחות ממך (נכון שיש כאלו?) הצליחו. אבל יהיה קשה מאד כל עוד את נאחזת בכעס.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com