הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם האהבה מספיקה?

ד"ר אורן חסון(17.1.2021, 15:10)

שרון יקרה,

שאלת אם "ניתן" להחזיר את האהבה שלו.

אני מניח שאת לא מתכוונת לאיזה לחש קסמים שיעשה את זה, כי זו לא המומחיות שלי.

כך שלכן, את שואלת בעיקר, כך אני חושב, ודייקי אותי אם אני טועה: האם אפשרי שהוא ירצה מספיק כדי להחליט או להסכים שתהיו זוג, על מה שמשתמע מזה, והאם את יכולה לעשות משהו כדי לסייע בזה?

העניין הוא ש-א. זה כנראה לא תלוי רק בך, ו-ב. אני גם לא בטוח שמה שתלוי בך, באמת תסכימי לו.

כלומר, אם אנסה להחזיר את השאלה אליך: האם את מוכנה לקשר, שיוגדר כקשר זוגי (כי זה הרי מה שאת רוצה), אבל שבו הוא ימשיך לעבוד 14 שעות ביום, או אולי נניח יתפשר על 13, ולכן תהיו ביחד גג שעה ביום במקרה הטוב, לפי הלחצים, כי הרי צריך גם לישון, פלוס נניח עוד חצי או קצת יותר מסוף השבוע, כי אולי יש לו גם חיים אחרים – ותלוי כמה חשובים לו אותם דברים ואם הם ביחד איתך או לא.

אם את מוכנה לזוגיות שכזו, שתיקח רק מעט מהצרכים שלו, ומבלי שתביעי חוסר שביעות רצון או צורך ביותר, כלומר, מבלי שירגיש שהוא לא בסדר כלפייך ו/או שאת רוצה לשנות משהו ממה שהוא עושה עכשיו, אז בהחלט יכול להיות שיתאים לו. בעיקר כאשר את באמת משמעותית לו, ואיכפת לו ממך, כפי שאת אומרת. כלומר, בהנחה שמכל בחינה אחרת את באמת מוצאת חן בעיניו, יכול להיות שזה יעבוד אם תתאימי את עצמך אליו. האם זה אפשרי מבחינתך?

או אולי השאלה שלך היא: האם ניתן ליצור איתו זוגיות שבה גם אני אקבל את מה שאני מצפה שיהיה בזוגיות? – ולכך התשובה שלי הרבה פחות ברורה. לא כתבת לי על הדינמיקה שהיתה ביניכם עד לפני שנתיים. אם זה מה שלא עבד קודם? אם כן, אז אולי זה לא יעבוד גם עכשיו, אלא אם השאיפות והלחצים שלו השתנו במהלך הזמן הזה.

אם זה לא מתאים לך, אז יכול להיות שהאדם הזה לא מתאים לך, למרות המשיכה, הכריזמה שלו וכל הדברים שעובדים או עבדו כל כך יפה ביניכם. אחרי הכל, מספיק שמימד אחד במרכב הצרכים שלנו לא מתאים, כדי שלא תהיה התאמה. תלוי במידת החשיבות שאנחנו משווים לאותו מימד.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com