הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הפחד שלא יהיה מי שיקשיב בעתיד

ד"ר אורן חסון(22.1.2021, 15:58)

SDיקרה,

ראי, עושה רושם שיש ביניכם סוג של מאבקי כוח. על פי האופן שבו את מציגה את התמונה זה זה נראה כאילו הוא מנסה לכפות עליך את הקצב שלו בכוח, אבל אני לא בטוח בכלל שזה לא דו צדדי. כלומר, שגם את מנסה להכתיב לו את הקצב שלך, מעצם העובדה שאת מתנהלת בקצב שלך, ומצפה שהוא יתאים את עצמו לזה.

למה אתם עושים את זה? – כי האישיות שלכם שונה. לך אולי חשוב יותר שאף אחד לא יכתיב לך את הקצב שלך, כי את צריכה את השקט וההתארגנות שלך, ואולי לו חשוב יותר להספיק דברים בזמן, כי בתחושה שלו הזמן קצר והמלאכה מרובה. אלו הם הבדלים באישיות. מה מונע מכם ללכת יותר זה לקראת זה? – זיהית נכון חלק מזה, שזה משתקפ בתקשורת שלכם. אבל אולי זה משום שאתם מבינים לא נכון את התקשורת ביניכם. התקשורת ביניכם אינה רק על הקצב והנכון והזמנים הנכונים, אלא גם על הצורך בהקשבה זה לצורך של זה, ועל הניסיון להשפיע באופן שהוא כופה זה אל זה את דעתכם, שזה בעצם סוג של משא ומתן.

את מזהה נכון שזה לא אופי בריא ונכון של משא ומתן. באיזה שהוא מקום, מרוב חרדות וחשש שמא הצד השני יכפה את הקצב שלו עליכם, שניכם נלחמים די חזק, ומתקשים להתפשר, כדי שהצד השני יבין שזה מאד חשוב. ואולי יותר מכך שלוח הזמנים וקצב העשייה חשובים, חשוב לכם לדעת שיהיה מי שיקשיב בעתיד כאשר יהיה לכם באמת חשוב. אז אתם נלחמים כרגע, על עתיד היחסים ביניכם.

על זה אתם צריכים ללמוד גם לדבר וגם להתפשר, וגם להבין דו צדדית שאתם יכולים להבין מתי משהו חשוב לאחד מכם, ולקבל את זה מתוך הבנה. ואם זה לא יהיה דו צדדי, אתם כנראה לא כאלה שמוכנים להיות פראיירים. זה מקשה עליכם, כי אז אתם נלחמים יותר חזק, במקום להיות אמפתיים זה לצרכים של זה.

אולי נסו לדבר על זה. על החשש של שניכם מכך שלא יהיה מי שיקשיב לכם בעתיד, ואיך אתם יכולים להפיג את הפחד הזה משני הצדדים.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com