הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מקצועיות

ד"ר אורן חסון(25.1.2021, 15:21)

מתלבטת יקרה,

המשיכה אליו היא לא למרות יחסי המטפל-מטופל, אבל אולי בגלל יחסי המטפל-מטופל, שזו אחת הסיבות שבגללן לרופאים יש איסור אתי ליצור קשר אישי עם מטופלים שלהם.

מבחינה זו, אכן, הסיכון הוא אצלו. מבחינה זו, הסיכון במידת מה גם אצלך, שכן את מתלהבת מדברים מסויימים שאת רואה בו, שחלקם אולי נובעים מהיותו הרופא המטפל שלך. כולל עניינים של סמכות, החלטיות, נחרצות, אחריות ודאגה לך וכן הלאה, שמתבטאים בהכרח בסוג היחסים שביניכם, ואולי היו אחרת בנסיבות אחרות. את אומרת שלא, ואני יכול להבין אותך, אבל את לא יכולה להיות בטוחה בכך לחלוטין. את גם לא יכולה לדעת אם יש לו בת זוג, ו/או אם הוא גבר שמנצל את השרמנטיות שלו ליחסים מזדמנים. את גם לא יודעת אם הנחמדות שלו היא מקצועית גרידא, כלומר, אם את באמת מוצאת חן בעיניו כבת זוג אפשרית, או לא. אל תשכחי גם שבניגוד לבני זוג אחרים שבאמת היית פוגשת במסיבה או בפאב, חלק מהסודות האישיים שלך גלויים בפניו מראש, וזה אולי מעמיד אותך במקום קצת שונה. שגם זו בעייה אתית מסויימת.

ובכל זאת, שכפי שאת מספרת, היחסים המקצועיים ביניכם אינם ממושכים ולא יהיו ממושכים, לפחות מבחינת מספר הפגישות (ואולי היה קל יותר לו זה גם היה מתחיל ומסתיים בתוך כמה ימים). מבחינה זו, לפחות, נראה כאילו היחסים הטיפוליים ביניכם וההשפעה שלהם אמורים, פסיכולוגית לפחות, "להתיישן" מהר יחסית. כך שלכאורה זה בסדר, אם תשמרי על זמן "מנוחה" מסויים לאחר סיום הטיפול. אבל מה שעלול להשתבש הוא שהרצון שלך בכך שהוא יזכור אותך לטובה, ובכלל יזכור אותך, עלול לשנות משהו ביחסים שביניכם במהלך הטיפול עצמו. זו נקודה שבה את יכולה להקשות עליו, בין אם כוונותיו הן נקיות מרצון ביחסים אחרים, ובין אם את באמת מוצאת חן בעיניו כבת זוג אפשרית. את צריכה לחשוב היטב על האיך ומה והכמה, אם זה מה שתרצי, באופן שייקל גם עליו להיות מקצועי ביחסים איתך. וגם, להבין שאת תצטרכי להיות זו שיוזמת, כדי להקל עליו לשמור על האתיקה שלו, שהיא חלק מהמקצועיות שלו שחשוב לו מאד להגן עליה. גם אם ניתן להתגבר על זה, העובדה הזו כשלעצמה מעידה לא מעט על בעייתיות שיש בעצם יצירת הקשר.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמקצועיותד"ר אורן חסון ‏25.1.21
הודעה בפורוםמקצועיותמתלבטת ‏25.1.21
הודעה בפורוםהזמנה לקפהד"ר אורן חסון ‏26.1.21
הודעה בפורוםהזמנה לקפהמתלבטת ‏26.1.21
הודעה בפורוםאני פשוט...ד"ר אורן חסון ‏26.1.21
הודעה בפורוםאיך הזמן טס כשנהניםמתלבטת ‏17.3.21