הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הזמנה לקפה

ד"ר אורן חסון(26.1.2021, 13:36)

מתלבטת יקרה,

אני חושב שבשלב הזה, כשאת לא רוצה להגיע למישור שעלול לעורר בעיות אתיות מצד אחד, אבל כן רוצה שיזכור אותך, מצד שני, ובעיקר אם יש סיכוי שאת מוצאת חן בעיניו, אז אולי הדבר הנכון הוא להיות חביבה, ידידותית, ואפילו אישית יותר אם הוא מאפשר לך, כלומר, לדבר על שאלות כמו איך מסתדרים בתקופת הקורונה, וסקרנות בעניין עומס מקצועי, או תחומי עניין – כל עוד זה לא ברור כ"אני רוצה לדעת איך תהיה כבן זוג".

מצד שני, אמרת שגם הוא רווק, מה שגורם לי לתהות איך זה עלה בכלל. אם זו לא העובדה הפשוטה שראית שאין לו טבעת, וזו היתה המסקנה שלך, שאולי היא מוטעית, נדמה לי שזה אומר שכן דיברתם גם שיחות אישיות יותר. שאלות כמו: "איך החברה שלך מסתדרת עם השעות העמוסות שלך?" הן באופן ברור שאלות של בדיקה. זה הרי שקוף מדי. אבל אם האפשרות לשאלות אישיות סקרניות, קצת אישיות, אבל לא יותר מדי, קיימת – לא יודע, אולי כי יש לכם מספיק זמן ביחד כדי לעשות שיחות חולין בהמתנות לתהליכים כלשהם, למשל, אז אפשר לעשות זאת.

ולגבי השאלה הספציפית שלך, לגבי הסיום – אז כן. בין אם זה אסרטיבי: "אני מזמינה אותך ל..." או אולי קצת פחות: "אפשר להזמין אותך ל..." או משהו שאולי אפילו עוד פחות ישיר: "היית כל כך יעיל ואדיב (ונחמד, נגיד), אני מוכרחה להזמין אותך לקפה". כי זה לכאורה יותר הכרת תודה, מאשר הזמנה מיידית לקשר אישי. אפשר לחשוב על משהו בכיוון הזה, עם הניסוח שלך, כמובן.

אני רק מקווה שזה לא רופא שעוסק בטיפולי הפרייה ותרומת זרע, כי זה מה זה יסבך את העניינים.... :)

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמקצועיותד"ר אורן חסון ‏25.1.21
הודעה בפורוםמקצועיותמתלבטת ‏25.1.21
הודעה בפורוםהזמנה לקפהד"ר אורן חסון ‏26.1.21
הודעה בפורוםהזמנה לקפהמתלבטת ‏26.1.21
הודעה בפורוםאני פשוט...ד"ר אורן חסון ‏26.1.21
הודעה בפורוםאיך הזמן טס כשנהניםמתלבטת ‏17.3.21