הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

בסך הכל חודשיים, וזה מפריע לעתיד

ד"ר אורן חסון(30.1.2021, 16:39)

דניאל יקר,

אולי אגיד משהו שיש בו מידה רבה של פסימיות, אבל הוא נכון – לא תמיד האהבה מנצחת.

היתה ביניכם משיכה, והיה מקום לאהבה, אבל אמרתם לעצמכם שלא תהיה אהבה, ובמילים אחרות – שאין לכם עתיד משותף, בגלל עניינים שקשורים לחברה הסובבת אתכם. בסופו של דבר, אהבה תמיד קשורה לאיזו שהיא תחושה של עתיד משותף.

העובדה שאמרתם לעצמכם שזו אינה אהבה ולא תהיה אהבה, אינה אומרת שאתם באמת מאמינים בזה. אתה כנראה לקחת את זה אל המקום שבו אתה משאיר את התקווה שאולי בכל זאת תהיה אהבה, למרות ההצהרות האלו, ולכן אתה ממשיך ורוצה את הקשר, בגלל התקווה, ואילו היא לוקחת את זה אל המקום שבו יש אהבה, והיא מודעת לה, אבל היא בלתי אפשרית בעיניה, ולכן הקשר הזה מזיק להמשך דרכה בחיים, ויפריע לה לחפש אהבה חדשה, ולכן היא נמנעת.

זה הסבר אחד אפשרי, אבל נראה לי סביר ביותר. אם אין לך פיתרון ריאלי לאפשרות של קיום האהבה שיתאים לתנאים שלה, אז אולי הכי נכון עבורך זה לדאוג לטובתה, ולהניח לה, כי אתה עלול להפריע לה בחיים. האגו שלך יכול למנוע ממך להניח לה, הצורך שלך והאופטימיות שלך, שהם אולי יותר חלום מאשר משהו שאפשר לממש, גם הם עלולים להפריע לך להניח לה. אהבה שלך אותה, אם היא אמיתית, וכזו שדורשת את טובתה לפני זו שלך, בצד ההבנה שאין סיכוי לקשר, היתה מאפשרת לך להניח לה.

אני חוזר לרגע לאמירה שלא תמיד האהבה מנצחת, אמירה שהינחתי במשפט הראשון ללא הסבר, אבל היא רצופה בדוגמאות. רומיאו ויוליה, אהבה שחוצה חמולות של אויבים, היתה לא ריאלית. אהבה שאין לה בסיס כלכלי, דתי, משפחתי או חברתי – היא קשה למימוש כאשר צריך לחיות איתה ולגדל ילדים, ויהיה לה קשה מאד "לנצח". אתה מספר לי שזה הסיפור שלכם, אלא שאתה לא רוצה להניח לו. כפי שאתה רואה – גם לך זה מפריע ביצירת קשרים חדשים. ההבדל הוא שלך זה מפריע פחות. אולי בגלל שאתה גבר, ואתה מרגיש שיש לך יותר זמן, והיא מרגישה אחרת ממך. אתה כותב שכבר ויתרת על משהו רומנטי ואינטימי ביניכם, ואני בכלל לא בטוח שזה נכון כאשר אתה כותב במקביל שמנסים לשדך לכם אחרים וזה לא עובד. הקשר הזה מפריע גם לך, אבל לך זה פחות איכפת.

מותר לה להפסיק לרצות להיות בקשר איתך, גם אם היא מאוהבת בך. זו זכותה להחליט מה טוב לה, ללא קשר לעולם הרגשי. ואם תלחץ עליה – היא תתחיל לפחד ממך, ותאהב אותך פחות מהזיכרון הטוב ממך שיש לה עכשיו.

ובסך הכל הכרתם חודשיים שבהם הייתם 'די בקשר'. אתם עוד לא יודעים אם אתם באמת מתאימים. כרגע, אתם כבר מתעמתים עם אי התאמה אחת, והיא הצורך שלה בממשיות ודרך חיים שניתן לממש ועכשיו, ושלך באופטימיות שאולי אינה ריאלית.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com