הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

היתר פשוט לוקח זמן

ד"ר אורן חסון(14.2.2021, 1:00)

גילי יקרה,

אני מאד מבין את הקושי. מצד שני, אני די בטוח שאת לא רוצה בגלל זה לוותר על החתונה ביניכם עד אשר יהיו לך מחדש בערך אותה כמות חברים שלו יש. אבל אני יכול להבין גם שהמחשבה הזו חולפת לך בראש ומפחידה מאד,

אבל לכן הפיתרון, כפי שאת מבינה, הוא לא משהו פרקטי שתוכלי לעשות כדי להעלים את החברים שלו או כדי ליצור חבורה דומה משלך עד לחתונה. אם את לא רוצה לבטל את החתונה מרוב פחד, הפיתרון היחיד האפשרי הוא ההתמודדות עם המצב הרגשי שקיים אצלך.

העניין הוא שאת צודקת, בסך הכל. הפער הזה ביניכם הוא אכן סיבה לחשש לפגיעה בתדמית שלך, שעלולה להיווצר כאשר הפער ביניכם ב"כמות החברים" יהיה מונח לכולם על משטח החתונה להשוואה.

מצד שני, יתכן גם שאת מגזימה בחשיבות של הנושא. כלומר, הרי לכל אחד מאיתנו יש בני משפחה, חברים, שותפים, עמיתים לעבודה ועוד, שרואים זה את זה שוב ושוב, וככל שאנחנו קרובים יותר זה לזה כך אנחנו יכולים אולי להעריך מעלות שיש באחרים שאנחנו אוהבים, ומצד שני, גם מכירים את חסרונותיהם טוב יותר. זה המצב הנורמלי. לא נעים לנו שאחרים מכירים גם את חסרונותינו, אבל זה תהליך טבעי של הכרות. אנחנו לא כליל המעלות. יש לכל אחד מאיתנו משהו מזה ומשהו מזה, ואנחנו אוהבים את מי שאנחנו אוהבים למרות חסרונותיהם, ואולי פה ושם אפילו בגלל איזה חיסרון כזה או אחר שהופך אותם, ולפעמים דווקא אותנו לצידם, ל"נורמליים".

את לא מושלמת. לפחות לא בעינייך. את היא זו שרואה בזה חיסרון, אולי יותר מאחרים. אולי כי את חוששת שמא זה משקף תכונות אחרות, או לפחות שזה מה שאחרים חושבים. כך שאני מבין שזו תדמית מורכבת שאת חוששת מהחשיפה שלה. יתכן שזה לא כך ושאת מגזימה, אבל בואי ונניח לרגע שזה נכון, ושאת פחות חברתית וחברותית, אולי פגיעה יותר או שומרת פחות על קשרים ומשקיעה בהם פחות. כלומר, בואי ונניח לרגע שזו התדמית המורכבת שלך בעיני עצמך, ואת חוששת לחשוף אותה. אבל גם לאחר שהינחתי הנחה שאולי לא נכונה על מי שאת, נדמה לי שאת בכל זאת, בשל החששות שלך, מחמיצה משהו אחר מאד חשוב, וזו העובדה שבן זוגך, למרות הכרותו שלך עם מה שאת וגם מה שאת לא, עדיין מאוהב בך ורוצה להתחתן איתך. כך שאולי יש בך משהו טוב בכל זאת?

אני מאמין שברגע שאני מציג זאת כך, את אומרת לעצמך כתגובה לי: "נו, כן, בטח יש בי משהו טוב, ואפילו הרבה דברים טובים." אלא שאולי את חוששת שאלו הם דברים שלוקח לאנשים זמן להכיר אותם, בעוד שאת המעגלים החברתיים שלכם אפשר יהיה להשוות מיידית בחתונה. ואם זה מה שאת אומרת לי אז בעצם התשובה היא: אם כך, הכי נכון הוא להתאזר בסבלנות, גילי. הם יכירו אותך ויאהבו אותך – מי מהם שיאהב אותך, ולא יאהבו אותך – מי שלא יאהב אותך, בדיוק כפי שזה קורה עם אנשים אחרים, וזה פשוט ייקח זמן. ואני חושב שאם החברים של בן זוגך הם חברים אמיתיים, הם יהיו מוכנים לאמץ אותך ולקבל אותך ולהאמין שיש בך הרבה טוב, ולו רק כי הם אוהבים אותו. זו נקודת התחלה טובה מאד, והיתר, פשוט לוקח זמן.

וכל זה בא ונאמר כאילו אנחנו מדברים על תקופה שאחרי הקורונה, ושאין בעיה של התקהלות ואיסוף כל החברים לחתונה. נכון? כי טכנית, אם עדיין נהיה בתקופת ריחוק חברתי, אולי הבעיה הטכנית קטנה בהרבה מזו שאת מתארת.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com