הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

המלצה לפתרון

ד"ר אורן חסון(22.2.2021, 19:01)

אלכסנדר יקר,

השאלה שלך מורכבת, כי לכאורה הפתרון פשוט – אבל העניין הוא שאין בו ודאות. כלומר, אתה מרגיש ירידה משמעותית בחשק המיני. האם הסיבה היא העליה במשקל של בת זוגך? – זה אפשרי. יתכנו גם סיבות אחרות. האם זו סיבה חלקית ויש עוד? גם כן אפשרי.

העליה במשקל שלה היא הסיבה שנותנת לך את הפיתרון הקל ביותר, משום אם זה ההסבר, זה נותן לך את התחושה שאתה עצמך לא השתנית. יתכן שזה נכון. באמת שיתכן. אבל אולי זה לא לגמרי זה, או לא רק זה. למשל – יתכן שההרגל הוא גורם מאד משמעותי, ללא קשר לעליה במשקל שלה.

אני לא עוסק בהגדרה של 'בגידה', כי היא בעיקר אומרת לך בזה שאתה מנפץ את ההבטחה שהיא הרגישה שאתה תהיה איתה בטוב וברע, והנה אתה כבר לא כמו שהבטחת. גם בלי הגדרות בגידה באופן אחר. לכן קשה לה. אפילו אם זה נכון שאתה נמשך אליה פחות בגלל שהיא עלתה במשקל, ובעצם, מכל סיבה אחרת שתהיה, מתעוררים בה החשש, או החרדה, שמא תימשך יותר למישהי אחרת, ואז העתיד המשותף שלכם נראה לה בסכנה.

יתכן שאתה מרגיש שזה ממש לא כך, אבל יש מקום לחרדה הזו שלה, והיא צריכה איזה שהוא ביטחון.

אני חושב ששניכם זקוקים גם להבנה של ענייני המשיכה והמיטה שלכם, וגם להבנה של האהבה והצרכים הזוגיים שלכם. מריבות וחוסר אמון וקריסה של הביטחון זה בזה, רק ירחיקו אתכם זה מזה.

למרות שזה ייראה לכם מופרך, ולא מוצדק, והודאה בכישלון, או כל מה שתגידו על זה – אני חושב שכדאי שתלכו לטיפול מיני. הדברים שיעלו שם חשובים להבנה ההדדית שלכם של מי אתם, מה אתם, מה אתם צריכים, ואיך מתמודדים עם זה בזוגיות ששניכם רוצים. זה הרבה יותר נכון מאשר להמשיך בהאשמות הדדיות שרק ירחיקו אתכם זה מזה.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com