הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

משיכה

ד"ר אורן חסון(8.3.2021, 14:15)

גילי יקרה,

את שואלת שאלה שללא ספק מעסיקה אותך מאד, כי היא קשורה לעתיד שהוא חשוב מאד עבורך – האפשרות שלך למצוא בן זוג ולהקים משפחה, אבל זו גם שאלה מעניינת גם מהבחינה הטיפולית, ובכך אני מתכוון בזה לומר שיתכן שהיא רלוונטית גם לאחרים שנמצאים במצב דומה ומנסים להבין את עצמם.

בהנחה שאת נמשכת לגברים – וגם זו יכולה להיות שאלה, כי יתכן שאת גם וגם, וצריך לכן להיות גבר מאד מיוחד כדי שתימשכי אליו – יתכן מאד שהמכשול שלך הוא האכזבה הרגשית שלך מהקשר האחרון. אני מבין את האמירה שלך, שיתכן שזה קשור לזה, אבל גם שאת לא אוהבת אותו עוד, וממשיכה הלאה. יתכן שזה נכון. כלומר, שאת כבר לא במקום שבו את רואה עתיד משותף איתו – שזה מרכיב משמעותי באהבה. אלא שבמקביל – יתכן מאד שאת עדיין רואה בתכונות מסויימות שלו דברים שהיית רוצה, ואותן את מחפשת בקשר חדש ולא מוצאת בקלות. אולי כי קל לך להיתפס לאכזבה שלך ממה שלא מתאים למודל האידיאלי שיצרת לעצמך, ואולי בעזרת הקשר האחרון שהיה לך – לפחות במימדים מסויימים של איכויות שיש לו.

אבל זו רק אפשרות אחת, גילי. אפשרויות אחרות קשורות לאופן המודע או הלא מודע שלך שבו את רואה ותופסת את עצמך ואת היכולות שלך, או אולי התחושה הנוכחית שלה היא תוצאה של הייאוש שיש לך מהאפשרות של בניית קשר, לאחר שהיו לך ציפיות כל כך משמעותיות מהקשר האחרון, שלא התממשו.

אחד הדברים שיכולים לנחם אותך, אולי, הוא העובדה שהזמן מרפא. ובכל זאת – כן כדאי לשים לב לסימני אזהרה, כי ככל שמתקבע יותר "זמן הייאוש", כך קשה יותר לצאת ממנו, כי הפרשנות שלך מהתהליך הזה יכולה להיות שאת "לא שווה". שזו פרשנות שגוייה כמובן. הרבה יותר נכון לומר, ככל הנראה, שאת שווה את האיש שהיה לך, כי עובדה שהוא רצה להיות איתך, אבל העובדה שנפרדתם יכולה להיות קשורה לא פחות מהאיכויות שלך - למימדים שבהם הוא לא ידע לשמור על הקשר, או על הרצון שלו לשמור על קשר כלשהו, ואולי לפחדים ולחרדות שלו ממחוייבות, ועוד... ולא קשורה כלל לאיכויות שלך. לפעמים להיפך - דווקא איכויות טובות שלך יכולות להפחיד גבר שחושש ממחוייבות, כי אין לו סיבות משמעותיות להפסיק את הקשר. אלא שחוסר ביטחון עצמי שלך יכול לבדו להוליך אותך למסקנות הפוכות, שאין קשר בינן לבין המציאות. וזה דבר שלא קל להתמודד איתו.

אם תרצי להמשיך איתי את השיחה הזו, אשאל שאלה פשוטה: מהם הדברים שכן יכולים למשוך אותך בגבר? או לפחות, אם כרגע את לא שם, שהיו יכולים למשוך אותך בעבר?

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמשיכהגילי ‏7.3.21
הודעה בפורוםמהו גילך?ד"ר אורן חסון ‏8.3.21
הודעה בפורוםמהו גילך?גילי ‏8.3.21
הודעה בפורוםמשיכהד"ר אורן חסון ‏8.3.21
הודעה בפורוםמשיכהגילי ‏8.3.21
הודעה בפורוםמשיכהגילי ‏8.3.21
הודעה בפורוםלבנות זהות אופטימית יותרד"ר אורן חסון ‏9.3.21