הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חבר לחיים

ד"ר אורן חסון(22.3.2021, 11:49)

אבודה יקרה,

את מתארת את העולם הרגשי והמיני שלך כמורכב קצת (ואולי רגיש, או מושפע על ידי רגשות – מה שנורמלי לגמרי), והמורכבות אצלך הסתבכה קצת כאשר קשה לדעת מה הגורם ומה התוצאה. כלומר, יתכן שמסיבות כלשהן, פיזולוגיות או נפשיות שאינן קשורות אל בן זוגך, התקשית להתמסר לתחושות המיניות שלך, ואז חיפשת הצדקה הגיונית לכך, ולשם אולי חדרו הפחדים שמא הוא לא בן הזוג הנכון, ומשם זה יכול להמשיך ולהתעצם. מצד שני, יתכן שקשיים רגשיים בקשר הם באמת אלו שגרמו לקושי להתמסר אליו, ומשם נבעו הקשיים המיניים שלך.

אם אתם רוצים ללכת לטיפול, רצוי לעשות את זה עם טיפול זוגי ומיני במשולב, ומרבית המטפלים המיניים הם גם מטפלים זוגיים (חפשי את איט"ם – האגודה הישראלית לטיפול מיני).

לגבי השאלה האחרת, של אותו גבר אחר – כפי שאת מבינה, את עוד לא מכירה אותו מספיק, או לא מרגישה נינוחה מספיק או בטוחה מספיק בו, כדי להגדיר אותו כמשהו שאת יכולה לסמוך עליו ושאפשר לבנות איתו זוגיות טובה לחיים. במימדים האלה, את מרגישה הרבה יותר בנוח עם החבר שלך.

בתנאים האלה, אני חושב שאולי כן שווה ללכת לטיפול משולב, כפי שאמרתי. אם זה יעבוד, הרווחת הרבה. אם זה לא יעבוד – תמיד תוכלי למצוא גבר שתהיי בו במצב דומה לזה שאת עם הגבר האחר שקצת נדלקת עליו, וממילא תצטרכי להתחיל מההתחלה, ממקום די דומ לזה שאת נמצאת עם הגבר הזה, כאשר את צריכה לבנות גם יחסים. הרבה יותר קל למצוא גבר מושך מאשר חבר לחיים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםמרגישה במערבולת- צריכה עזרהמרגישה אבודה ‏20.3.21
הודעה בפורוםחבר לחייםד"ר אורן חסון ‏22.3.21
הודעה בפורוםחבר לחייםמרגישה אבודה ‏28.3.21
הודעה בפורוםחבר לחייםד"ר אורן חסון ‏28.3.21
הודעה בפורוםחבר לחייםמרגישה אבודה ‏29.3.21
הודעה בפורוםעניין של אופי, הזדמנויות ובחירהד"ר אורן חסון ‏1.4.21