הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

צבעים שלך

ד"ר אורן חסון(22.3.2021, 11:51)

אנונימית יקרה,

את מתארת את עצמך כמי שקשה לה להיות לבדה. כשאת הלכת אחריו, ציפית להיות "ביחד", ובמקום זה את מוצאת את עצמך יותר זמן לבדך משהיית בבית הוריך, וזה קשה לך.

יחד עם זה, אולי גם קיים בסיס רגשי נוסף, או חסר רגשי נוסף, והוא הקשר החסר שלך עם הורייך, ואולי עם אמך – שהיא עצמה מרגישה נבגדת ונטושה, מה שמטיל עליך עומס רגשי נוסף.

יתכן שזה קצת מצחיק לומר שאולי הפיתרון שלך הוא שאמך תלך לטיפול כדי ללמוד לשחרר אותך, ולהתמודד עם הבדידות שלה – אבל זו לא אמירה חסרת בסיס. אבל אני לא יכול להציע את זה כפתרון עבורך, כי הרי את היא זו שפנתה אלי, ולא היא. ולפעמים הדרך הנכונה להתמודד איתה היא לדעת איך לשים גבולות עם הרכות הנדרשת, ולהבין שאת מתישהו צריכה ללכת לדרכך, ועם כל האהבה שלך אליה, היא לא אמורה להטיל בך רגשי אשמה כאשר את בת שלושים, ומחוץ לבית. זה לא בריא. לשתיכן.

אבל את אומרת גם עוד משהו, וזה שבבית שלך את מרגישה פחות בבית מאשר בבית הוריך. גם כאשר את לבדך. לא בטוח שבבית הוריך היית כל כך הרבה שעות לבדך, אבל אני יכול להבין את זה. בכל זאת – זה המוכר, עם הריחות והמראות שגדלת איתם במשך שנים, ואולי גם עם הידיעה שמתישהו תראי אנשים שאת מחוברת עליהם רגשית וסומכת עליהם בכל מאודך, גם כאשר את רבה איתם. עם בן זוג, צריך עוד כדי להגיע למקומות של ביטחון שיכולים להתקרב לזה. ואת אומרת לי שאת עדיין לא שם. אולי גם את הבית שלך לא הפכת עדיין ל"בית", עם נעלי הבית המהוהים שמחכים לך ליד המיטה, והבובה והכרית המוכרת בספה בסלון מול הטלויזיה. אולי גם כי כאשר את בעלת הבית, יש לך לכאורה לפחות גם יותר מחוייבות – לנקות, לטפל, להיות אחראית על דברים, וזה נכון, יש לך אחריות שכזו. אני לא אומר את זה ממקום שובניסטי – ביחסים ביניכם יתכן שגם לו יש אחריות דומה – אבל היא כבר לא של ההורים, את היא חלק מזה, והאחריות גם שלך. אבל אולי את צריכה לקחת עוד אחריות, ואולי כוח, בינך לבינו, שיעזור לך להפוך את זה ליותר בית שלך. שתרגישי בו יותר בבית, יותר חום ושייכות, שיהיה בצבעים שלך, אפילו אם זו דירה שכורה. ומבלי להרגיש רגשי אשם כלפי בן זוגך, כי אחרי הכל – את מבלה שם הרבה יותר זמן ממנו. ואם הוא צריך פינה "טכנולוגית" נגיד, שבה הוא יוכל להרגיש גם כן בנוח להיות עם עצמו – אחלה. אין סתירה בין הדברים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםייעוץאנונימית ‏22.3.21
הודעה בפורוםצבעים שלךד"ר אורן חסון ‏22.3.21
הודעה בפורוםצבעים שלךאנונימית ‏22.3.21
הודעה בפורוםצבעים שלךאנונימית ‏22.3.21
הודעה בפורוםלמה חשוב להרגיש בבית?ד"ר אורן חסון ‏23.3.21