הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

למה חשוב להרגיש בבית?

ד"ר אורן חסון(23.3.2021, 13:40)

אנונימית יקרה,

את נותנת הרבה סיבות למה שלא תרגישי שם בבית. זה הבית של אמא שלו, בן זוגך בררן באשר לעיצוב כי הדירה שלו הרבה שנים, ומשום שאכפת לו, וכשאת רוצה לשמור על הכלב, זה עם הרבה מגבלות. במילים אחרות – את לא שוות זכויות בבית, ועם הרשות להפוך את הבית הזה לבית "שלך". כשאת רוצה לשנות, את צריכה "לבקש רשות".

ונדמה לי שגם את וגם אישך לא מבינים שאת צריכה את זה כדי להרגיש בבית, ושאם לא תרגישי בבית, את לא בזוגיות שוויונית שתוכלי להרגיש בה טוב. כל אדם, גם הגבר וגם האשה צריכים להרגיש "בבית" כשהם בבית. את מחוייבים להגיע לשיווי המשקל הזה שבו תרגישו שניכם "בבית", וזה ממש לא קורה. התחושה שלי היא שזה הפך למאבק כוחות, ואולי אפילו כזה שנסתיים עוד לפני שהגיע למאבק, כי ויתרת מראש. אני אומר את זה הרבה לזכותך, שידעת לוותר, אבל המחיר שאת משלמת הוא שאת לא מרגישה שאת בבית. למרבה הצער, הוא לא מבין שזה מחיר שגם הוא משלם, כי קשה מאד להתמיד בזוגיות שבה צד אחד לא מרגיש שהוא נמצא בה "בבית", במקום הבטוח ובעיקר במקום שבו הוא או היא יכולים להרגיש נינוחות, ושקט, ומקום שניתן לנוח בו, בין סערה לסערה, או לפחות ברגעים שבהם צריך להרגיע כאשר החיים מתקילים אותנו בעניינים שונים – ותמיד הם מתקילים אותנו.

מה שאני רוצה לומר הוא שהנושא שהעלית הוא מאד חשוב, גם בשבילך – אבל גם בשבילו, גם אם הוא לא יודע להעריך את זה (כי תמיד "נוח" לנהל את העניינים כרצוננו, מבלי לשים לב להשפעות ארוכות הטווח – אבל יש לזה מחיר).

אני יכול להבין שקיימת האפשרות שאמא שלו לא רוצה לשנות דבר בבית, כי יש לה עניינים רגשיים או חרדתיים בצורך שלה לשמור על הבית כפי שהוא. אולי אישך לא רוצה לשנות דבר, מתוך נאמנות לה, אבל גם אולי מתוך הצורך שלו לנהל דברים על פי דרכו. אם וכאשר תעברו לדירה חדשה – לפחות אמא שלו יוצאת מהמשחק (אלא אם היא תרצה להמשיך ולהשפיע, ואז זו בעיה), ואז זה יישאר רק בינך לבינו. כך או כך, אתם צריכים להעביר את זה להבנות של חשיבות תחושת הבית שלך, ואם הוא לא מבין, או לא רוצה להבין, או שחשוב לו תחושת הבית שלו על פי דרכו – אולי כדאי לחשוב על טיפול זוגי, כדי לחבר את הדברים. אחרי הכל, חשוב ששניכם תרגישו בבית, כשאתם בבית שלכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםייעוץאנונימית ‏22.3.21
הודעה בפורוםצבעים שלךד"ר אורן חסון ‏22.3.21
הודעה בפורוםצבעים שלךאנונימית ‏22.3.21
הודעה בפורוםצבעים שלךאנונימית ‏22.3.21
הודעה בפורוםלמה חשוב להרגיש בבית?ד"ר אורן חסון ‏23.3.21