הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

העולם דרך החרדות

ד"ר אורן חסון(8.4.2021, 15:56)

אביהו יקר,

תפיסת העולם שלך ושלה שונים לגמרי באשר לזוגיות ובאשר להורות. זה יכול להיות מהאופן שבו היא רואה איך זוגיות "צריכה להיות", ואתה לא טוטלי בקשר שלך איתה, ובצדק לגמרי, כי לך יש גם מחוייבות הורית, שאתה צריך לקיים. קשה מאד לקיים מחוייבות הורית טובה ללא קשר עם ההורה השני. אולי אקצין יותר ואומר שבלתי אפשרי ל קיים מחוייבות הורית טובה ללא קשר עם ההורה השני – אלא אם ההורה השני מזיק לילדים, ורצוי שגם הילדים לא יהיו איתו בקשר. אני מניח שזה לא המצב.

אני יכול להבין גם את העובדה שבכל מישור אחר, בת הזוג שלך היא אידיאלית בשבילך, אבל לך יש מחוייבות כפולה, ואם היא תפריע לך במחוייבות לילדים שלך, אולי תצטרך להחליט מה חשוב יותר (כלומר, או – או), מה שאולי ייצור לך שלווה מסויימת שהיום אין לך, או לחפש את שיווי המשקל, וזה תמיד יהיה תוך מאבק.

בת הזוג שלך כנראה לא רק מגיעה מתפיסת עולם אחרת, שבה זוגיות צריכה להיות טוטלית, והורות לא, אלא גם ממקום שבו היא צריכה להיות במרכז. אין לי ספק שלו היו לכם ילדים משותפים, היתה רוצה שתתן להם מספיק מקום בחייך, וכנראה יותר מאשר לילדים שלך מגרושתך. בת זוגך כנראה פגיעה מאד, חרדתית, ולכן קשר שלך עם גרושתך, גם אם הוא קשר הכרחי וטכני, מקפיץ את כל החרדות שלה, ואת הפגיעות שלה, וחשש מבגידה – שאולי מצוי בהסטוריה שלה או של ההורים שלה, ועוד ועוד אפשרויות, ולכן היא נלחמת בזה. לך זה לא מקל את החיים.

הדרך היחידה הנוספת היא ללכת לטיפול זוגי. זה לא יהיה קל, כי אני יכול להעריך מנסיוני שהיא תילחם בטיפול, ואם תהיינה שם אמירות שלא יתאימו לה, היא אולי תעצור אותו.

בחרת בת זוג שעל כל יתרונותיה, היא לא קלה. זה דורש ממך להיות עם הרבה אורך רוח, סבלנות, פשרנות, והאמת היא שאני לא בטוח אם זה מתאים לה. אולי גם לך מתישהו זה יפסיק להתאים, אם המאבק המתמיד הזה יתיש אותך. צריך להבין שההצהרה הזו על האהבה הפוחתת שלה הוא חלק מהמאבק בך. הוא גם הרתעה, והוא גם יכול להיות אמיתי, כי היא רוצה אותך לבד, ללא שום קשר אחר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com