הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

זוגיות ללא טעם?

ד"ר אורן חסון(18.4.2021, 23:11)

שולה יקרה,

אני חושב שהשאלה העיקרית שלך היא "אז מה הטעם בזוגיות שכזו?"

זו דילמה של נשים רבות ואולי אפילו עוד יותר של גברים רבים. כי, סטטיסטית, יותר נשים נשואות מדעיכות את התשוקה שלהן מאשר גברים, והאמת היא שהסיבה לא ממש משנה. לכאורה, זה מעליב יותר כאשר "אני לא מושכת" מאשר "היא הפסיקה לחשוב על מין" (כלומר, באופן כללי, ולכן זה לא אישי). אבל בסופו של דבר – מעבר לשאלת הביטחון האישי והזוגי (אם זה רק מולי, אז אולי הוא יחפש בחוץ), עדיין קיימים כל החסכים האלה שאת מדברת עליהם, שהם חלק מההבטחה שגם קיבלנו ושגם נתנו בעיסקה הלא מילולית הזו ששמה נישואים, שזה גם קירבה, וגם עונג מיני, כחלק מהאהבה.

יש קצת בעיה עם זה, כי לא כולם מגיעים מראש עם נכונות מלאה לזה, כי אנחנו אנשים שונים, והנטיות המיניות שלנו שונות, וכי יש לנו עוד צרכים ולא תמיד זה בין המטרות החשובות שלנו כאשר אנחנו נכנסים למסגרת מחייבת של הקמת משפחה.

האהבה הזוגית כוללת הרבה דברים. כולל גם יציבות, וקירבה ושיתוף, והורות, וחברה וביטחון – אישי, כלכלי וחברתי. את צודקת בכל מה שאת אומרת, בדיוק כמו אחת, שלה עניתי קודם. האם הריגוש הקשור למגע המיני ולקירבה הפיזית הם חשובים? – יש כאלו שזה חשוב להם יותר, במקרים קיצוניים אפילו הדבר הראשון במעלה, ויש כאלה שבקצה השני, כלומר שהיו נמנעים מזה לגמרי, אם אפשר. רובנו נמצאים אי שם בין לבין, ולכן בדיוק אין כאן תשובה אחת.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com