הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם אי ההתאמה מצדיקה פרידה?

ד"ר אורן חסון(19.4.2021, 23:28)

מאוכזבת יקרה,

גילית שיש ביניכם אי התאמה מסויימת, שאולי עיקרה הוא שהוא מעדיף קצת להיות 'ילד של אמא', כלומר, מטופל, לא יוזם, וכשהוא בבית הוא רוצה לנוח. אין ספק שזה מאכזב אותך, קודם כל כי את רוצה יותר לעשות, ושנית – כי אולי עצם ההשקעה שלו במחשבה מה יעשה לך טוב, נותנת יותר ביטחון בקשר, ובכך שהוא לא רק רוצה אותך, אלא גם ימשיך לרצות אותך. כי היוזמה והרצון והמחשבה עליך הם סימן שהוא רוצה.

וכאן נשאלת השאלה, מעבר לאכזבה המובנת – האם אי ההתאמה הזו מצדיקה פרידה? ובכוונה אני לוקח את זה לשאלה הזו, כי האלטרנטיבה היא חיים בלי ההשקעה הזו שלו.

אבל אקח אותך לפתרון שישאיר אותך איתו, אבל כאן יש שתי אפשרויות, ואני חייב לבדוק איתך אם היעיל שבהם ירגיש לך טוב, כי הוא בא בתנאי – בתנאי שתצליחי להחליף דיסקט (טוב, כבר אין דיסקטים, אז כרטיס זיכרון). שזה אומר – שיש אפשרות שתרגישי אחרת, אם רק תצליחי לחשוב אחרת. כלומר, אם תצליחי לומר לעצמך: טוב, הוא מעצבן, אבל הוא איש טוב, אפשר לסמוך עליו, אפשר לראות אותו אבא טוב, ואפילו לוקח אחריות, יש לו משפחה טובה, האינטימיות בינינו טובה לי, הוא קצת מעצבן אבל אין מי שלא מעצבן אף פעם, ואם את רוצה לצאת מדי פעם, ופעילויות אחרות ביחד – לקחת את התפקיד הזה עליך. את תהיי היוזמת, את תהיי זו שקובעת איתו, ואת תהיי זו שמחפשת ומוצאת את התכנים.

זה מונח לפתחך – להחליט אם זה מתאים לך או לא, כי האפשרות האחרת שנותרה – היא לצפות שהוא ישתנה, מה שיניח אותך במצב של אכזבה מתמדת, וחיכוכים, כי הוא יתנגד לך כנראה, כי עושה רושם שהוא כבר מתנגד, ולכן יהיה קשה להתמיד בזה לאורך שנים. זה מתכון לצבירת כעסים.

הדרך הראשונה שהצעתי היא לא בהכרח קיצונית, כלומר, שהוא לא יעשה דבר ואת תעשי הכל. יש הרבה מרחב בין האפשרות הראשונה לשניה, אבל הדבר החשוב הוא ששיווי המשקל שתגיעו אליו, יהיה עם כמה שפחות חיכוכים – כי שם עלול להיות הנזק. כך שאם תחליטי להשלים עם המצב ולקחת את האחריות – זה לא אומר שאת לא יכולה להטיל עליו תפקידים. תפקידי ביניים, או תפקידי משנה, פשוטים מספיק כדי שלא יצטרך להתווכח איתך עליהם.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com