הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לעבור את הגשר

ד"ר אורן חסון(19.4.2021, 23:28)

רות יקרה,

זה עצוב שצריך לשלם מחיר, והתקווה היא שלא תשלמי אותו. אם את עצמך לא רוצה לוותר על נשיקות, התקווה היא שתמצאי מישהו שזה באמת לא יהיה חשוב לו.

מצד שני, אם את מוכנה לוותר על נשיקות למען זוגיות, אולי הכי נכון הוא למצוא מראש בן זוג שלא אוהב להתנשק. ויש כאלה. במקרה שכזה, אולי מה שיחסוך לך נסיונות שוא, יהיה אם תכתבי בכרטיס הכרויות משהו שיכלול 'ללא נשיקות'. כי יהיו אולי גברים שישמחו לחסוך לעצמם את השאלה מתי הם צריכים לומר לבת הזוג שלהם שהם לא אוהבים להתנשק.

זו דילמה לא פשוטה וכואבת. אבל למדתי פעמים רבות שאם יש לי בעיה כלשהי, גם אם היא נדירה יחסית, אז אני לא הראשון עם הבעיה הזו, ומישהו לבטח כבר מצא לה פתרון. רק צריך לחפש אותו. אז עשי עבודה ותחקיר, ואם יש לך אנגלית לא רעה זה יהיה הרבה יותר קל, ואולי תיעזרי גם ברופא השיניים שלך, וחפשי איך אחרים פתרו את בעיית הנשיקות כאשר יש שיניים תותבות.

והדבר האחרון: מתי לומר?

כתבתי פעם מאמר בוואינט שהכותרת שלו היתה: מתי לגלות לה שאני לא רוצה ילדים? המאמר עוסק בעצם בשאלה הכללית – מתי הוגן ונכון לומר לבן/בת זוג שמתחילים לצאת איתו משהו שהוא פחות סטנדרטי או מקובל, ויתכן שהצד השני לא יאהב את זה? זה המאמר העליון בדף שאליו שלחתי אותך.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com