הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תמונה חלקית היא תמונה חלקית

ד"ר אורן חסון(21.4.2021, 16:16)

רות יקרה,

דחה עד ביטול ואז התנתק, זה אכן סימן לא טוב. האם זה בהכרח בגלל זה? לא בטוח. כלומר, לא בהכרח, כי דברים כאלה קורים כל הזמן. האם היתה לזה תרומה – יכול להיות.

את יכולה לבדוק איתו, אבל לקחת בחשבון שיכול להיות שתיראי פתטית בעיני עצמך אם תביני מתוך זה שלא, או כי הוא לא יטרח לענות או כי הוא ימצא תרוץ למה לא. זה קודם כל בעינייך, אבל לפעמים גם זה נורא חשוב לנו. יש לנו גם נטייה לאבד ביטחון, בעקבות אי הצלחה, אבל פעמים רבות שלא בצדק – כי אנחנו מכירים רק תמונה חלקית, ומשלימים אותה, מחוסר ידיעה, בעיקר בעזרת הפחדים והחששות שלנו, ולכן באופן שמקטין לנו עוד את הביטחון. זה סוג של מגננה, אבל עם השפעות שלפעמים יותר שליליות מכפי שצריך.

תחילת קשר היא גשר צר מאד, שקל ליפול ממנו בשל פחדים, חששות וחוסר אמון שלפעמים לא שייכים לקשר עצמו, אלא להסטוריה שלנו. אבל בלי לחצות את הגשר הזה, לא נגיע לשום מקום. היתה לך כאן אכזבה כי חשבת שלפחות את הגשר האישי הזה, שלך, צלחת הפעם, וזה לא קרה. אבל מה שמעודד בזה הוא אולי דווקא היא העובדה שהוא לא נרתע מיידית, אלא נשאר איתך. סטטיסטית, יהיו עוד, וכאלה שזה אולי יפריע להם פחות, אם אכן זה מה שמנע ממנו להמשיך את הקשר איתך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com