הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מחיר החיים בשלום

ד"ר אורן חסון(26.4.2021, 14:31)

תמי יקרה,

את שואלת שאלה משמעותית מאד, כי המציאות דורשת ממך לבחון סדרי עדיפות. לא לגמרי כתבת את זה, אבל נצא לרגע מתוך הנחה שפרט למה שכתבת, בעלך הוא הבעל המושלם, דואג לך, מחזר אחריך, מתפקד מעולה בבית וכאבא, מעניין לך, מצחיק אותך, מאהב טוב ורומנטי, ותומך בך חברתית ורגשית כשאת צריכה ומול החברים ובני המשפחה המורחבת, ומפרנס טוב. האם גם אז נכון להמשיך את הקשר איתו למרות שמדי פעם הוא מחפש ריגושים מיניים, וכנראה גם מוצא סטוצים. האם אפשר לחיות עם החיסרון הזה למען היתרונות האחרים שלו?

היות שהחיסרון הזה, של חוסר נאמנות מינית, הוא לא חיסרון שהחברה שלנו נוטה להשלים איתו, הגיוני שזה קשה גם לך. הרי, מהסביבה ומהחברה אנחנו לומדים הרבה, ובדרך כלל בצדק, של מה ראוי או לא ראוי לעשות, או לחיות איתו. בין אם זה בגלל מוסכמות חברתיות, או משום שאת מרגישה לא בטוחה ביציבות של הזוגיות שלך כאשר הוא מחפש נשים אחרות, ובין אם כל אלה ביחד גורמים לך להרגיש השפלה, ירידה בביטחון העצמי שלך ותחושות קשות, כל אלה ביחד מורידים את היכולת שלך לחיות איתו כבן זוג שלך.

לומר לך "תעזבי אותו!" כי הוא מכור למין? – לא אוכל להגיד לך את זה אם זה לא מה שאת רוצה, ואם את רוצה לחיות איתו בכל תנאי, והסיפור הזה – גם איתו את יכולה להתמודד, ו"תהיי בסדר". אלא שמעצם העובדה שבדקת אותו, ואת נחרדת מהגילויים בכל פעם שאת מוצאת אותם, נראה לי שאת לא באמת מצליחה להתמודד ולהשלים עם זוגיות עם גבר שמחפש בגידות מיניות עם נשים. ואולי לכן זו שתשובה שלך: הקשר הזה רע יותר מדי מכדי שתוכלי לחיות איתו בשלום. זו תשובה נורמטיבית לגמרי, אם יש לך חשש שמא את חריגה, ו/או רגשי אשם. את לא חריגה, ולהיפך – את דווקא מאפשרת יותר ממה שמקובל. אם זה כך, האפשרויות הן שתיים – להיפרד, או ללכת לטיפול זוגי ומיני, שיוליך כנראה ובמקביל גם לטיפול בהתמכרות שלו.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com