הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

העולם הרגשי - הנסתר מהעין

קפואה(27.4.2021, 5:23)

תודה על התשובה. קראתי, ועוד אקרא אותה שוב.

לגבי התסמונת, אני מרגישה לא בנוח לכתוב כאן בפורום פומבי, אם אתה מעוניין אשמח לשתף אותך בפרטי.

רק רציתי לשפוך קצת יותר אור על העולם הרגשי שלי והתנהלות בתוך קשר.

אני בהחלט נותנת צ'אנס לקשרים, אפילו יותר מדי הייתי אומרת, בעיקר כי חסר לי המצפן הרגשי שאומר מתי זה זה ומתי זה לא ואני גם ממש לא יכולה להיות בטוחה שבקשר הבא יהיה טוב יותר מבחינת הרגש. התוצאה היא בדרך כלל חרדות ודאגות,מחשבות קצת כפייתיות על גורל הקשר, שעמום ומועקה ולא פעם אני צריכה לשקר ולומר אני אוהבת אותך לבחור שאחרי כמה שבועות או חודשים כבר אומר את זה ומבקש לדעת איך אני מרגישה.

אני מאוד מודעת לכך שהרבה מאוד אנשים מערבים שיקולים תועלתניים, במקביל לתחושת ההתאהבות או כחומר גלם להתאהבות. פשוט כשזה רק זה, לקשרם טעם תפל. למה אני רוצה להתאהב? כי זה כיף, זה מחזק את הקשר, נותן לו הצדקה פנימית, עוזר להתגבר על ירידות מתח, על פגמים בבן הזוג, לחשוב על עתיד משותף וכו

מעניין לציין, שכמו שאמרתי, אני מאוד רוצה קשר כי החיים יפים יותר בשניים. אני גם פוחדת מבדידות ואני בהחלט מסוגלת להרגיש את הרגשות השליליים שבאים יחד עם אהבה: קנאה, כאב שהקשר מסתיים.

אני גם יכולה לומר שדרכי ההיכרויות שנפוצים בימינו , כלומר אתרי הכרויות, הם קשים לי מאוד, כי בפעמים שכן התאהבתי זה היה תהליך של היכרות הדרגתית ולא מלחיצה במסגרת משותפת שבה מבלים הרבה ביחד, פלירטוטים ועוד שהתגבשו לרגש חד משמעי תוך זמן מה. בהחלט לא דייט-שניים.