הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מפות שבילים ומפות ערפילים

ד"ר אורן חסון(4.5.2021, 22:52)

גילת יקרה,

לא כל המפות קריאות באותה מידה. יש מפות שהשבילים שלהן ברורים, הם מסומנים היטב, ומוגדרים היטב. האמת? - כפי שאנחנו יודעים, בהתחלה צריך לבחון אותן זמן מה, להרכיב את משקפי הקריאה, עד שהתמונה מתבהרת לגמרי.

אבל יש מפות שמראש אינן ברורות, כשמעל השבילים תמיד יהיה ערפל סמיך של אי ודאות. את אלה, פעמים רבות שירטטו אלו שלא מתכוונים שתדעי לקרוא אותן היטב.

מה שמסבך את העניין הוא שני דברים. הראשון הוא שבהתחלה אף מפה אינה ברורה, כי צריך עוד קצת מידע, ועוד קצת קריאת כוונות, עד שהשבילים הופכים להיות ברורים, כאשר הצד השני רוצה שהם יהיו ברורים, וכאשר את מוכנה להאמין ולבטוח בכך שהסימנים הם באמת מדוייקים ואפשר לקרוא אותם במידה רבה של ביטחון, כך שאפשר להפריד בין מפה שכזו, לבין מפת ערפל.

הדבר השני שמסבך את התמונה הוא שכאשר האיש הוא אדם מעניין, כריזמטי. מושך או בעל איכויות שהיית רוצה, ושאת יכולה לטפח על פיהן ציפיות, לפעמים את רואה את השבילים שאת רוצה בתוך הערפל, ולא את השבילים שיש במציאות.

לקרוא מפות זה לא פשוט, ויש סיבות שונות לכך שלפעמים מתבלבלים. לא תמיד אנחנו ריאליים בקריאת מפות, והציפיות שלנו קצת מבלבלות. לפעמים דווקא חרדות מפריעות לנו לראות נכוחה.

זה לא אומר שצריך לעשות הכללה לכולם, אבל נכון שכאשר זה קורה פעם, פעמיים, שלוש - אנחנו חושבים שאו שאנחנו בעייתיים ולא יודעים ללמוד (או לקרוא מפות), או שאין כבר את מה שאנחנו מחפשים. שני הדברים לא לגמרי נכונים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com