הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

הכלל והפרט

ד"ר אורן חסון(7.5.2021, 10:22)

גילת יקרה,

את צודקת בתלונה שלך. השאלה שלך התחילה והסתיימה כשאלה כללית על "המפה", הכללית, ועל שוק ההכרויות המורכב, אבל הגיעה גם עם דוגמא פרטית, ואני עניתי לך לשאלה הכללית, כשאת בעצם רוצה להבין את האיש הפרטי הזה.

גברים רבים, בכל גיל, רוצים את ההרפתקאות המיניות ולא את הקשר. בעיקר אם הגבר מתעניין פחות במה שאת מרגישה, ומספר לעצמו את התרוץ שאם היא איתי, סימן שהיא רוצה – כך שאני בסדר. בעיקר אם כבר אמרתי לה פעם שאני לא בנוי לקשר, או משהו בנוסח הזה שקשור לכך שהוא לא מוכן להתחייב לקשר בלעדי, כך שהוא כיסה את התחת שלו, ומשם והלאה, זה אחריות שלך. גם כאשר הוא מפזר ערפל, בדרך כלל בידיעה צלולה וברורה שזה עוזר לך להישאר איתו. מבחינתך – כי אולי יש תקווה, ומבחינתו – כי היא רוצה את מה שיש עכשיו, והערפל רק עוזר לה למצוא את התרוץ למה להישאר איתי בכל זאת גם כאשר אני לא מתחייב לקשר.

זה שהוא רוצה להיפגש שוב – לא הופך את זה לכך לשהוא רוצה להתחייב לקשר, או אפילו לבחון את זה ברצינות. הוא רוצה להיפגש, כדי ליהנות מהקשר איתך שוב, כאשר יתחשק לו בעתיד שוב.

הסימן בשבילך שהוא לא מתחייב? – הכי פשוט. כתבת: "הוא כ ל היום ממש, באפליקציות של ההכרויות. לא מצליחה להבין מה זה בא לומר לי." לא בטוח שזה בא לומר לך (כלומר, מתוך כוונה שלו לומר לך משהו), אבל זה לגמרי אומר לך שהוא לא החליט שהוא בודק איתך קשר, ומפסיק לחשוב בשלב הזה על אפשרויות אחרות, עד שתראו מה קורה. הוא ממשיך לבדוק אופציות אחרות. זה נראה לי סימן ברור. זה לא שהוא אחת לכמה ימים מקבל הודעה ומציץ לראות מהי, מתוך סקרנות, שגם אם לא נעים ולא נותן ביטחון, אבל זה יכול לקרות בתחילתו של קשר. את כותבת שהוא שם כל היום, וזה כבר לא ערפל, גילת. זה סימן מובהק.

אם הוא מחפש קשרים מזדמנים – וזה לא בהכרח סטוצים, זה יכול להיות גם מספר יזיזויות במקביל – אז העובדה שהוא נחמד כאשר אתם ביחד, אולי כי הוא באמת אדם נחמד, שיודע להיות קשוב ומרצה כשאת איתו, היא ערפל, כי הוא מסתיר את היותו אגוצנטרי, שלא מתאמץ להבין עד כמה את לא בסוג כזה של קשר, ומשלה את עצמו שהוא אדם נחמד וטוב, כי עובדה: את מחבבת אותו. ואתם לא מדברים על מה שחשוב – כלומר, על יצירת קשר מחייב, ועל הצהרות כוונות ברורות, כי זו התחלה של קשר, ואת לא רוצה להבריח אותו במה שאולי יכול להתפרש בעיניו, לדעתך, כ"לחץ" שלך. יש לזה מחיר.

לא כל הגברים כאלה, אבל יש רבים שכאלה. על זה כתבתי לך בתגובתי הקודמת. נסי לחבר את שתי התשובות שלי, כדי לקבל גם את הכלל וגם את הפרט.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com