הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שבועיים בקשר עם שאלות כבדות מדי

ד"ר אורן חסון(7.5.2021, 11:33)

חן יקרה,

רגש של אהבה, שזה אומר רצון להיות עם בן/בת הזוג, ולהיטיב איתו או איתה גם כשזה בא על חשבוני, הוא דבר שמגיע עם הזמן. קשרים רבים התחילו לאט, וניבנו עם הזמן. תחילת קשר – ואתם רק שבועיים בתוכו – מאפשרת רק את היכולת להבין אם יש לנו סיכוי להתאהב. אנחנו יכולים 'להידלק' על מישהו מהר, אבל זה רק הריגוש, והתקווה אבל זה לא רגש של אהבה. אם נדלקת על מישהו, אפילו מאד, ואתם שלושה שבועות ביחד, ואז הוא החליט לצאת לטיול הגדול שלו לבד, ו/או להתנתק ממך או מהעולם ולצאת מחייך, זה יכול להיות מאד מאכזב, אבל ההתאוששות מזה היא די מהירה. כי זו עדיין לא אהבה, שאולי תהיה פחות מרגשת, אבל היא כזו שמאפשרת לך לראות את העולם שלך, ואת העתיד שלך איתו ביחד, ואבדן קשה אם זה נפגע. לוקח זמן להגיע לזה.

אתם שבועיים ביחד, ואת שואולת אם הוא רואה עתיד של זוגיות איתך בסופו של דבר, והוא צודק שהוא לא יכול להתחייב. הוא איתך כי הוא ראה פוטנציאל. ואני חושב שאולי הסתבכם עם שני דברים – האחד, עם השאלה שלו "מה הציפיה שלך ממנו?" – שהיא יכולה להגיע או מחרדות שלו, שמא את לא רוצה מספיק, או כדי להרגיע את עצמו, במידה שהוא לא מאד רוצה, שזה בסדר "לבזבז את זמנך" אם תגידי לו: אה, כל מה שאני רוצה ממך זה רק סקס טוב, עד שאמצא את אהבת חיי. במילים אחרות – לדעת אם את בסדר גם אם קשר מזדמן, כשהוא לא מעוניין, או עוד לא החליט אם הוא כן.
ענית לו שאתם בשלב ההכרות עם כוונות רציניות להמשך, שזה אחלה, אבל הוא הרגיש חובה לעצמו לסייג את עצמו, ואת צודקת שזה מרגיש לא טוב. מצד שני, אולי הוא עושה זאת דווקא כי הוא בחור טוב, ולא רוצה שתיפגעי אם זה לא יילך, הוא מנסה להכין אותך לכל האפשרויות. זה יכול להגיע גם משם. האם הנתק הקצר שלו היה כדי להבהיר את האמירה הזו באופן ממשי? לא יודע. אבל אז הגיעה השאלה שלך: האם אתה בכלל רואה איתי עתיד של זוגיות? – שזו שאלה שיש המון התחייבות בתשובה חיובית, ולכאורה המון ציפיות. היא מאד מוקדמת. אם היה חכם מספיק, היה אולי עונה כמוך: "אני מחפש קשר, אנחנו בשלב של הכרות, ואשמח אם זה יילך טוב", ואפילו אפשר גם להוסיף: "וזה מוקדם עדיין כדי לדעת. בואי וניתן לזה זמן". אבל זה ניסוח שקל לי מאד לשבת ליד המקלדת ולכתוב אותו, ברגע האמת, לא כולם יודעים להיות מדוייקים בניסוח שלהם. לכן, גם התגובה שלך לדבריו, שביטאה את האכזבה שלך, שאין לך זמן בגילך למישהו שלא סגור עליך, היתה גם מעט נמהרת, שכן אתם באמת רק שבועיים בקשר. אי הבנות בגלל אי דיוקים זה דבר שקורה בקלות.

וקראי בבקשה גם את תשובתי ל"מופתעת" שאלה מתחתייך. גם היא רלוונטית במידת מה, כולל המאמר ששלחתי אותה לקרוא.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com