הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

לבדוק

ד"ר אורן חסון(8.5.2021, 22:29)

לוליטה יקרה,

נראה לי שאם מישהי נפגשת עם מישהו והם שוכבים, הוא די מבין שהיא בקטע שלו. אלא אם את חושבת שהוא חושב שאת רוצה אותו רק בשביל הסקס, בין גבר אחד לאחר, ולא מעז להציע לך משהו אחר. די נראה לי שהמצב היה די הפוך, ושהוא ידע את זה, וכנראה שגם את ידעת את זה.

לפעמים אנשים מצפים להתאכזב, ואז מחפשים סימנים שיחזקו למה תחושת האכזבה ממישהו מוצדקת, ולפעמים אנשים מצפים למשהו טוב – ואז הם את הסימנים שיחזקו אותם באופטימיות שלהם. חיפוש סימנים כדי לחזק יאוש חזק או תקווה נואשת, שניהם נאחזים לעיתים בקש, כלומר, בסימנים קלושים. העובדה שהוא ענה לך ב"מה איתך?" לאחר שאת שאלת אותו "מה איתך?" מעידה קודם כל על כך שהוא מנומס, במקרה הטוב ידידותי, אבל לא מעידה על יותר מזה. זה לא אומר בהכרח שאין יותר מזה, אבל האמירה הזו כשלעצמה אינה מעידה על יותר. בעיקר אם אין מעקב וניסיון ליצור קשר ולשמור על קשר. אם הוא היה רוצה באמת, הוא היה יוצר קשר במישורים אחרים, וקשר משמעותי יותר.

אבל נניח לרגע שהוא באמת ביישן, לא בטוח בעצמו, וחושב שאת איתו רק כריבאונדים לגברים אחרים. נניח לרגע שזה נכון. ואז את שואלת – אם כך, איך אני רומזת לו שאני מעוניינת ביותר מזה? ואני חושב שהתשובה היא פשוטה – הזמיני אותו למשהו שהוא אחר. למשל – ללכת לים ביחד, למשל – ללכת לאיזה הופעה ביחד, או למוזיאון, או לקנייה של משהו שהיית רוצה את עצתו. בקיצור – להיות במקומות אחרים שאינם בית ומיטה, ולעשות ביחד דברים אחרים, כדי לבנות אותם. אחרת, היחסים שלכם יישארו, בתפיסה שלו, רק יחסים של בית ומיטה, וזה לא מה שאת רוצה.

אם הוא מרגיש כמוך, זו הדרך לדעת. ואם הוא לא מרגיש כמוך, לפחות תדעי, ותדעי מה לעשות הלאה בהמשך חייך.

וראי בבקשה את גם התשובות שלי למיכל, בתאריכים 17.4.21, ובהמשך ב 19.4.21, כמה שאלות כאן למטה. את לא רוצה להחמיץ הזדמנות טובה, אבל אני חושב שאת גם לא רוצה להכנס ל"מצב המתנה" לאורך זמן רב מדי. אין דרך טובה מאשר להתגבר על הפחד, ולבדוק.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com