הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שאלות ותשובות

ד"ר אורן חסון(12.5.2021, 0:18)

אוליי יקר,

אתה שואל אותי שאלה מאד חשובה ומעניינת. נדמה לי שבמהלך 17 השנים שאני מנהל את הפורום, אף אחד לא ביקש ממני לעשות זאת.

העניין הוא שזה קשה. כי אני לא יכול לדעת באיזה אופן היא היתה מנסחת את השאלה שלה. אפשרות אחת זה שהיא תכתוב: "יש לי חבר שהוא PTSDומתמודד עם הרבה קשיים. אני כבר עייפה מזה, וקשה לי להימשך אליו ולתת לו את מה שהוא רוצה, ולא יודעת איך, וגם אין לי לב לומר לו שאני רוצה להיפרד ממנו, כי אני אוהבת אותו. מה לעשות?"

ואולי היא היתה כותבת: "אני צריכה שהוא ישתנה, ומהר, כי אני הולכת ונשברת. איך להתמודד עם זה ולהחזיק מעמד עוד, כי אני מאמינה בו, ושזה יעבור לו בסוף, אבל יכול להיות שזה כבר לא יהיה איתי."

ואולי היא היתה כותבת: "טוב לי איתו, כי הוא איש נהדר וטוב לב ויודע להקשיב ולהיות שותף, אבל כשהוא לא מתפקד במה שנדרש מבן זוג ומגבר לחיים, קשה לי להימשך אליו. איך עושים את זה בכל זאת?"

ואולי עוד כמה אפשרויות שונות אחרות.

אז אני לא יכול לספק לך את התשובות שחיפשת, כלומר לפניה שלה, אבל אולי מתוך השאלות האפשריות שניסחתי כאן, ומתוך ההכרות איתה, תמצא בכל זאת את התשובה שאותה חיפשת. למרות שבתוך כל זה יש לא מעט אי ודאות. תצטרך איכשהו לנווט בתוך אי הוודאות הזו, כדי למצוא תשובה, שלא תהיה התשובה הכי טובה, כי אולי אין תשובה הכי טובה, לא לך ולא לה, אבל אולי תמצא את התשובה שלעומתה תשובות אחרות תהיהנה טובות עוד פחות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com