הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

דינמיקה חיובית

ד"ר אורן חסון(19.5.2021, 11:20)

יפית יקרה,

כן, בודאי שהפתרונות רלוונטיים, מהסיבה הפשוטה שאם תיכנסי לויכוח הוא יתחפר בעמדה שלו, יכעס יותר, וישכנע את עצמו עוד יותר שהוא צודק, ואם תוותרי לגמרי, את נפגעת מאד, ומאבדת ביטחון עצמי, שלא לדבר על טעם החיים שלך, ואיזו שהיא שליטה על מה שנכון לך ולבני משפחתך לעשות.

אז כן לומר, אבל ללמוד את אמנות היציאה מויכוחים מיותרים עוד בתחילתם. הדברים נשמעים טוב יותר ומחלחלים טוב יותר כשהוא יודע מה דעתך, אבל לא מספיק לכעוס לאחר ששמע את זה. או לפחות רק קצת. כי לפעמים עצם הידיעה שבן הזוג שלנו רוצה משהו אחר, שגם אם אני לא מסכים איתו אני בכל זאת יכול לוותר כדי לעשות לו הרגשה טובה, זה דבר שהוא אפשרי, לפחות מדי פעם, כאשר האווירה טובה, וכאשר נעים ביחד, וכל עוד אין ויכוחים על זה. אם יש – אז גם את זה אי אפשר יהיה להשיג, וכל דבר קטן נוסף יעורר ויכוח והתחשבנות.

לכן, כן. קראי בבקשה שוב את השיחה ההיא, ונסי להבין מתוכה מה את יכולה לעשות בזוגיות שלך. וגם להבין שאם את נפגעת, אולי הכי נכון הוא לעשות נסיגה באותו רגע, ובזמן אחר, כשהאוירה טובה, לומר שהמילים שבהם השתמש היו פוגעות, או הטון, ושרצית שיידע שלכן התרחקת. ואם יתגונן ויתקוף – לצאת מזה. את לא צריכה שהוא יודה בזה, כי יתכן שהוא לא מסוגל לזה, והויכוח על זה רק יעזור לו להשתכנע שהוא צודק, כי את יודעת איך זה בויכוחים – הוא ימצא מבין כל הנימוקים שלך משהו שהוא חושב שהוא לא נכון, ויכליל את זה על הכל. הוא לא צריך להודות בזה, הוא רק צריך לדעת שנפגעת, והיות והפגיעה היא שלך לגמרי, ולא קשורה לצדק או שלא לצדק, יש סיכוי שאולי הוא גם יעשה מאמץ מדי פעם לפחות שלא לפגוע בך. זה יכול ליצור דינמיקה חיובית ואוירה טובה יותר, ועוד פחות פגיעות.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com