הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

עזרה זוגית בנוסף לטיפול האישי שלך?

ד"ר אורן חסון(21.5.2021, 14:42)

אוליי יקר,

אני חושש שאתה לוקח אותי למקומות שבהם לא אוכל לעזור לך. בודאי לא בתנאים האלה של התכתבות באינטרנט, כאשר אני לא מכיר אותך מספיק, לא את הקשיים האישיים שלך שאתה מטפל בהם, לא את התהליך הטיפולי שאתה עובר, וגם לא את בת זוגך ואת הקשיים שלה, אלא כפי שאתה מציג אותם.

זה טוב שאתם מדברים. האם אתם מדברים מספיק? האם אתם מדברים על הכל? האם אתם יודעים לדבר באופן שיחזק זה את זה ולא יחליש זה את זה (כי לפעמים פתיחות יכולה ללכת הפוך ממה שאנחנו רוצים שהיא תעשה)? – לא יודע.

אם היא מתקשה בקשר אתך, אם היא נוטה יותר ויותר לייאוש ממך בעניין הצרכים שהיא חושבת שהם חשובים לה, אז כן, אתה במבחן. בעיניה לפחות. בדיוק, אגב, כמו שהיא במבחן בעיניך, בעניין היכולת שלה להיות אינטימית ומינית אתך. אבל ככה זה תמיד בזוגיות. זה לא מורגש, או כמעט שלא מורגש כאשר הכל בסדר. זה מורגש מאד כאשר הלא בסדר נמשך זמן רב.

אני חושב שאת כל השאלות האלה אתה צריך לקחת אל הטיפול שלך. כי זה לא רק אתה מול עצמך, אלא גם היחסים שלך איתה משפיעים עליך, ולכן זה צריך להיות שם. לצערי, אני לא יודע מספיק כדי לעזור לך מעבר למה שעשיתי עד כה. אני גם לא יכול לדעת יותר במסגרת הזו, ולכן אתה בטיפול – שאמור להיות הרבה יותר מעמיק מאשר השיחות שלנו כאן.

אני מאד מעריך את הצורך שלך להבין גם אותה, ומבין לכן את העובדה שפנית אלי בעניין הזה, אבל אתה צריך יותר מאשר שיחות וייעוץ באינטרנט ומסגרת של פורום. אולי גם היא צריכה יותר מזה.

אחת האפשרויות היא טיפול זוגי, שיאפשר לכם להעמיק בזה. אני לא יודע איך ועד כמה זה נכון מבחינתך להוסיף טיפול על טיפול. אולי גם את זה שווה לבדוק ולשאול בטיפול שלך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com