הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אופטימיות?

ד"ר אורן חסון(26.5.2021, 22:45)

גיא יקר,

לפעמים מילים יוצרות מציאות, מעצם העובדה שרעיון מקבל תחושה של קיום כאשר הוא נאמר. כך שאני יכול להבין את הסיבה שבגללה היית צריך לדבר על זה ולהזכיר את המילה פרידה, אבל כאשר היא נאמרת, כל המשפט מקבל קישור שלילי. הוא מדבר על הפחדים, במקום על התקווה.

אולי כדאי ללמוד מכך איך לנסח את הדברים שאתה בודק, שוקל או רוצה לומר. לכאורה אתה 'בודק' באופן פחות מדוייק, כי אתה אומר מה שאתה רוצה שיהיה (בדיקה "חלשה", כי אתה בוחן כמובן את התגובה שלה לזה), או שואל אותה אם גם היא רוצה (בדיקה יותר "חזקה" כי אתה מצפה לתשובה), אבל לא מקבל שלילה של מה שאתה לא רוצה שיקרה (בדיקה אולי חזקה יותר, כי היא צריכה להתגבר על אמירה שלילית, או להעיר פחדים שלה – "לא, מה פתאום??? איך אתה בכלל מעלה על דעתך???").

נדמה לי שהיא מנסה לומר לך שהיא רוצה שתביע את האהבה שלך באופן חופשי יותר, ואולי שתהיה יותר דינמי, ויוזם באמירה הזו, ואולי גם בדברים אחרים. זה בסדר לא להיות מושלם, אבל הביקורת שלה לוקחת אותך למקום לא טוב. מצד שני, אקטיביות רבה יותר ויוזמה רבה יותר, אולי יהיו, בתחושה שלך, מלאכותיים יותר ממה שאתה חושב שאתה יודע לעשות.

יש דברים שאפשר להתרגל אליהם, בעיקר עם בונים אותם בהדרגה. אולי כדאי שתנסה בכל פעם קצת, בשבילך, לא רק בשבילה, כדי ללמוד לעשות משהו אחר, אם אתה חושב שהוא באמת גם טוב יותר ואולי מצ'פר אותה, אבל גם משפר אותך.

בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com