הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

חוסר איזון בהשקעה

אנונימית(31.5.2021, 11:19)

שלום דר אורן. אבקש להתייעץ. אנחנו זוג פרק ב כבר 3.5 שנים בסביבות גיל 50. לא גרים ביחד. מחכים שהילדים יגדלו. לי יש 2 ילדים הצעיר בתיכון אשר מתגוררים אצלי כל הזמן. אין עזרה מהגרוש (כסף או אחר). לו ילדה אחת בתיכון במשמורת משותפת. יש אהבה, מסתדרים מאוד יפה. אני אוהבת בעיקר את האנרגיה הטובה שלו. מבלים הרבה ביחד ומאוד נהנים מהחברה. אנחנו נפגשים כמעט כל יום כאשר אני מגיעה אליו כי מצאנו שאצלו יותר נוח.

הבעיה שלי שיש ביננו פערים גדולים במשאבים של זמן וכסף ולכן חוסר איזון בהשקעה ביחסים. אני עובדת במשרה בכירה, מרוויחה מצוין אבל עדיין אין לי עודפים ואני צריכה להיות מחושבת. גם הזמן שלי מאוד מוגבל בשל היותי למעשה חד הורית ואני גם משקיע הרבה בבן הצעיר שזקוק לכך.

בן הזוג לעומת זאת כמעט לא עובד מבחירה. מצבו הכלכלי מצוין כך שיש לו שפע של זמן וכסף. אציין שאנחנו חולקים הוצאות של בילויים ונסיעות לחול. אני אדם שאוהב לתת ולא אוהב לקחת ויותר נוח לי כך. בגלל האופי שלי יוצא גם שאני כמעט אף פעם לא מבקשת עזרה ממנו בחיי היום יום.

בגלל התנאים השונים יוצא שאני "מתאמצת" הרבה יותר לתחזק את הזוגיות גם בזמן גם בכסף וגם בעצם זה שאני תמיד מגיעה אליו. אני בריצה כל היום בין משימות בחיים. כנ"ל לגבי כסף שנוסעים לחול אני צריכה לוותר על דברים אחרים כדי להקצות לזה את הכסף. מידי פעם זה מתסכל אותי לא חלילה כי אני מקנאה אלא כי אני לא רואה את ההשקעה שלו ביחסים. בשבילי אהבה מתבטאת בעשיה ומאמץ פחות בדיבורים. אני גם חשה סיפוק כאשר עושה למענו דברים קטנים כמו להכין לו לפעמים משהו אוהב.

כמה פעמים שהעליתי את הנושא הוא אמר שאין מה לעשות זה המצב שלו יש יותר זמן וכסף. אז אני טענתי שהוא היה צריך לאזן את זה מידי פעם וכן ליזום משהו. לפעמים אני חושבת מה היה קורה אם משאב הזמן ובכסף היה יותר מוגבל אצלו האם הוא היה שם אותו במערכת היחסים שלנו? זאת שאלה שמציקה לי לגבי ההסתכלות שלי על עתיד של חיים משותפים בזקנה שמביאה איתה אתגרים.

אז אולי תכתוב לי שחלק מהבעיה אצלי כי אני לא מבקשת עזרה ולא מבקשת ממנו להתאמץ. אגב גם הוא אדם שלא אוהב לבקש אבל עדיין אני מוצאת דברים קטנים לעשות למענו ולהנות מהנתינה. אני גם מנסה להיות קשובה לצרכים ולהציע את עזרתי שאפשר.

מכיוון שהנושא עלה במספר שיחות ללא הסכמה אני כבר לא רואה טעם לעלות זאת שוב. אבל התסכול המודחק בטח לא נעלם. אני מוצאת שאני יותר כועסת בזמן האחרון על דברים קטנים דבר שממש לו אופייני לי. אני חוששת שהקשר יחמיץ עם הזמן וחבל לי על כך.

תודה רבה. אני קוראת בפורום ומאוד מתחברת לתשובות שלך שמאירות זוויות חדשות.