הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

נתינה וקבלה

אנונימית(4.6.2021, 21:19)

דר אורן שלום. תודה רבה על תגובתך. תיארת היטב את הרגשתי. אבל דווקא שקראתי אותה ראיתי יותר את הפרטים שהשמטתי וראיתי יותר את המחדלים שלי.

ראשית הכסף. בשבילי זה פחות חשוב אבל הוא כן משמעותי.

בשנה הראשונה בן הזוג היה מאוד נדיב. לי זה היה מעט לא נוח אבל בסדר כי הרי אנחנו ביחד. שאמרתי שאני לא מרגישה בנוח הוא אמר תתרגלי. אגב רק יצאתי מזוגיות של עשרים וחמש שנה שבה אני הייתי המפרנסת העיקרית. אבל ככל שהזמן עבר אני הבנתי וגם הוא שמגורים משותפים לא מתאימים בשלב זה בגלל הילדים. גם התחלתי לשים לב שהוא בכללי מחושב עם הכסף. אז זה הפך להרבה פחות נוח לי והתחלתי להחזיר לו מחצית מהוצאות גדולות של חול ובתי מלון. היום זה נראה לי כבר טיפשי כי באמת לי זה מאמץ ובשבילו זה לא מורגש. היום הוא מנסה לשלם לי דברים קטנים אבל אני בדרך כלל לא ממש מאפשרת לו. כך שמי שהוביל להתנהלות הזאת במישור הכלכלי זאת הרבה אני.

אני רצה כל היום. הוא מבלה הרבה עם חברים. אציין שהוא תמיד מעדיף להיות איתי וזאת אני שמכתיבה את המינון בגלל מגבלת הזמן שלי. אז אני לא ממש מעריכה את השעות שהוא משקיע בקשר כי הוא מחושב עם כסף אבל לא מחושב עם הזמן.

בכל השנים כמעט ולא ביקשתי ממנו עזרה בחיי היום יום, אבל גם הוא לא יוזם ומציע עזרה.

אז יוצא שהוא לא מתאמץ על הקשר ואני מוצאת שהוא לא עושה עבורי משהו מיוחד לעומת חבר טוב אחר. זה אולי מגוחך אבל אם היה במצב כלכלי אחר ועסוק כנראה שלא הייתי מרגישה כך.

ביקשתי ממנו כמה פעמים שיתאמץ במשהו בשבילי ויזום כי לי קשה לבקש. הוא אומר מה אעשה כבר בשבילך את אלופה. איך אסביר לו שאני צריכה לראות דאגה ומאמץ גם אם אני מסתדרת היטב לבד? אני אומרת לו את זה אבל לא נראה לי שהוא מבין את הבעיה שלי.

אגב הגרוש היה יותר דומיננטי ממני ואני רגילה שדואגים לי.

מודה לך מאוד.