הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם זה שווה לך? - תלוי בסבלנות שלך

ד"ר אורן חסון(7.6.2021, 16:52)

אריאלה יקרה,

הוא לא מושלם, והשאלה היא אם את משלימה עם זה.

נראה כאילו נוצר כאן מאבק כוחות. מצד אחד, נראה שהוא רוצה בך. הוא המשיך להיפגש איתך, והייתם בעשר פגישות זוגיות ואינטימיות. גם אם ניקח את האמירה שלו באופן חלקי, יתכן מאד שהוא לא פגש אף אחת מאז שהתחלתם להיפגש, או לפחות שבאמת לא היה לו קשר אינטימי עם אף אחת אחרת, גם אם פה ושם כן דיבר עם מישהי.

הוא גם כנראה באמת לא סגור עליך, ולפחות זה יכול להיות מקובל בתחילתו של קשר, כי לוקח זמן להתאהב. אבל הציפיה שלאחר עשר פגישות, ואפילו פחות, שהוא יעצור אפשרויות לפגישות אחרות, היא ציפיה סבירה. הגיע הזמן שיחליט אם לתת לקשר הזה בלעדיות עד שיחליט אם זה זה או לא זה לא זה.

אני לא יכול לדעת אם זו הסיבה העיקרית להיסוסים שלו או לא, אבל באיזה שהוא מקום הוא החליט שהוא לא בטוח אם את מספיק ייצוגית כדי להראות אותך לחברים. כאילו שהוא לא בטוח שהם יראו בך את מה שהוא רואה בך. אני יכול לראות מדוע זה פוגע ומעליב, אני גם יכול לראות למה זה ביטוי לחוסר הביטחון שלו מול החברים. זה חלק ממנו. גם הקושי שלו לומר לעצמו: רגע, אני עושה הפסקה כדי לראות עד כמה טוב לי כאן. ואולי אפילו הקושי שלו לומר לעצמו שהוא יכול להתמודד עם הפחד המודרני של החמצה (FOM=Fear of Missing Out), כלומר – שאולי בדיוק כשהוא איתך בקשר, הוא יחמיץ את הקשר של חייו עם מישהי אחרת.

את מקבלת מכל זה מידע עליו, שהוא לא מושלם, שיש לו חששות ופחדים, ושהוא לא לגמרי יציב. עד כמה זה נכון ביחס לאחרים? – קשה לדעת. אני לא יכול לומר, כי אני לא מכיר אותו מספיק טוב. ובכל זאת, יש לו בעינייך גם יתרונות, הוא כנראה רוצה בך, אבל הוא גם מתקשה להשלים עם מה שיש לו, וחרד לתדמית שלו בעיני אחרים. ללא ספק זה היה יותר קל לולא זה היה כך, אבל השאלה היא עדיין איך זה ביחס למה שאת רואה מסביב. נדמה לי שבעינייך זה לא טוב, אבל יחסית זה גם לא נורא. לכן את שואלת אותי מה לעשות. ובעיקר - איך מתגברים על בעיית האגו שלו?

נראה לי שהדרך היחידה היא להתאזר בסבלנות. האם זה יבטיח שיהיה בסדר? – ממש לא. האם זה יאפשר שיהיה בסדר? – כנראה שזו הדרך היחידה שתאפשר את זה, איתו לפחות. ללא הבטחה. האם שווה לך? - תלוי בסבלנות שלך וביכולת שלך לתת לו למצוא את מה שהוא רוצה וצריך, תוך שאת מצליחה לאפשר לחרדות ולקשיים שלך לנוח, עד שתדעי טוב יותר.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com