הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

מה עושים עם כרטיס באתר הכרויות?

ד"ר אורן חסון(8.6.2021, 10:39)

אריאלה יקרה,

קראתי את התשובה שלך עוד בטרם שבתי לקרוא את תגובתי הראשונה, ואחד הדברים הראשונים שעלו בדעתי היה שוב העניין הזה של מאבק כוחות. אז אולי באמת יש בזה משהו.

צריך להבין שאנשים לא תמיד אומרים בדיוק את מה שהם חושבים ומרגישים. לא רק כי הם רוצים להסתיר משהו, אלא לפעמים כי הם לא יודעים לנסח נכון, או לא מבינים היטב מה הם מרגישים, או שהם חוששים מאיך שהדברים יתקבלו, או מתדמית מסויימת, או מהתוצאות של האמירה. הזהירות יוצרת אמירה שהיא לא תמיד ברורה, לפעמים גם לדובר עצמו.

האמירה שלו, לדוגמא, "אני לא מעניש אותך, אני מעניש את עצמי" מסתירה הרבה, ולכן את לא יודעת איך לאכול אותה. אבל אפשר להבין ממנה בבירור דבר אחד, וזה שהוא לא רצה לומר לך "כן, אני מעניש אותך", בתשובה לשאלה המאד ברורה שהיצבת בפניו. למה? – אולי כי זה יציג אותו לא טוב וכעקשן ונקמן, ואולי כדי שלא תכעסי עליו יותר מדי, ואולי כי היה מאוכזב מעצמו על כך שהוא נכנס איתך למאבקי כוח, שמרחיקים אתכם. האמירה הזו מאפשרת לו להיות רך יותר ופחות כוחני, אבל אני מסכים איתך שהיא לא לגמרי ברורה. חבויה בה גם ההצהרה "את בסדר, אני לא, מגיע לי עונש", הצהרה שאת לא לגמרי מאמינה לה. אולי כי גם את מרגישה נענשת, בודאי מאוכזבת, ואיך הוא לא מבין את זה? או, ואולי בדיוק מאותה סיבה: "האם זה אמיתי, או שהוא מחרטט אותי כדי שנפסיק להתווכח?"

העובדה שהמשיך לשלוח לך 'בוקר טוב' היא אולי פתטית בעינייך משום שהיא נראית כאילו שהוא לא החליט, או לפחות לא מוכן לומר לך במפורש מה הוא רוצה. אם הוא רוצה, שיגיד במפורש, ואם לא, שיגיד במפורש, ו"תהיה גבר, ואל תבלבל אותי עם אי בהירות!". וזה המקום שבו שניכם נכנסים למאבקי הכוח, ושניכם לא לגמרי ברורים במה שאתם רוצים – שזה בלעדיות.

אז מי יכופף את היד למי קודם? – וזה בהחלט סיבה לריב עליה, ולהיפרד זה מזה. כי מאד חשוב הרי מי יהיה הראשון שיסיר את הכרטיס שלו מאתר ההכרויות, וללא תנאים. זה הרי יקבע את יחסי הכוחות ביניכם, כי זה אולי יראה מי רוצה יותר.

יש קצת ציניות בפיסקה הקודמת, אני מודע לה, אבל גם יש בה אמת, היות שהדברים האלה היו שם מאחורי הקלעים. אלא שהעניין הוא לא רק יחסי הכוחות, אלא שהיו, לך לפחות, ואולי גם לו, סימנים שהצד השני עוד לא לגמרי סגור על הקשר, וכאשר החשדנות שם, קשה יותר להתמסר לקשר, ולהיות הראשון שמראה את זה. האם החשדנות היתה מוצדקת? – אולי, ולפחות במידה מסויימת. ואין ספק שהחשש שלו להציג אותך מול החברים שלו מעצים את החשדנות. זה עדיין לא אומר שלא היה יכול להתפתח משם קשר בלעדי, אבל זה אומר שחבלי הלידה שלו הם לא פשוטים. האם אפשר לוותר על החשדנות כדי לתת צ'אנס לקשר? – תלוי עד כמה מפחיד להתאכזב, אם יתברר, בסופו של דבר, שהוא יחליט שהוא לא רוצה את הקשר, ותלוי גם בעד כמה טוב עשוי הקשר להיות אם הייתם מצליחים להתגבר על החשדנות ההדדית. קל להכנס אליה בתחילתו של קשר, אולי בעיקר בגילאים האלה שבהם גברים ונשים אולי נכוו קצת יותר פעמים בעבר, ואולי קצת יותר מעוצבים בקבעונות שלהם, במנהגים ובחרדות, וכאשר המטרה הגדולה של חתונה והקמת משפחה כבר מאחוריהם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com