הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

טיפול זוגי ומיני?

ד"ר אורן חסון(13.6.2021, 11:50)

אפרים יקר,

מה שאתה מתאר מתקיים בזוגות די רבים. אני יודע שזה לא מנחם, מצד אחד, אבל הצד הטוב שבזה שזו בעיית רבים הוא גם שזה אומר שגם חיפשו ומצאו לזה פתרונות.

הסיבות להתנהגות שלה יכולות להיות שונות, ואולי סביר יותר שכמה מהן ביחד, בדרגות חשיבות שונות. כמו התייחסות למין כאל משהו אמביוולנטי, שבנוסף להיותו הכרחי (כדי להביא ילדים), חלקו חשוב כדי לשמור אותך מרוצה מספיק, וכל ה"לא הכרחי" אולי חלקו טוב, וחלקו הוא אולי אפילו דחוי, וחייתי ולא ראוי – מסיבות שונות של תרבות וחינוך, ואולי של ארועים מן העבר. במקביל, אבל זה לא הכרחי – יתכן גם שזה משהו שאתה עושה או לא עושה במהלך המגע המיני. כמו בהרבה נושאים הנוגעים לקשר, בהתחלה יש יותר נכונות ורצון טוב, ועם הזמן, ובעיקר כאשר מצטברים כעסים וחוסר שביעות רצון, ממך או מהחיים, הנטייה השלילית מתחזקת.

היות שהסיבות יכולות להיות שונות, קשורות לתקשורת ביניכם, לתפיסת העולם שלה, ואולי גם שלך, לתפיסת הערך העצמי שלה, אולי ליחסי הכוחות ביניכם (מה שאולי עלול לגרום לה 'להסכים', אבל לא 'להתמסר'), ואולי גם לדברים נוספים. לא פשוט ליצור פתיחות טובה מספיק לבד, כדי לפתור את זה. לכן כדאי לפנות למטפל זוגי ומיני – כדי לבדוק אתכם את כל המכלול הזה ולטפל בו. כאמור – היות שזו תופעה די נפוצה, יש גם דרכים לטפל בזה.

השאלה גם אם היא תהיה מוכנה ללכת לטיפול, כאשר המטרה תהיה להשיג את מה שהיא כרגע מצהירה, בגלוי או בהתנהגות, שהיא לא רוצה. לכן, אני מציע שתבחר מטפל זוגי ומיני, כאשר הכותרת תהיה התקשורת ביניכם, שביעות הרצון הזוגית, ואולי הריחוק שאתה מרגיש או ששניכם מרגישים, כלומר הזוגיות, ולתת לנושא המיני לעלות רק לאחר תחילת הביסוס הטיפולי. כשקיימת האפשרותשיתכן, כאשר היא תראה רצון טוב מצידך בנושאים אחרים, גם הנושא הזה ייפתר עוד לפני שהוא יעלה בטיפול.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com