הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

שקיעה בשיגרה?

ד"ר אורן חסון(13.6.2021, 12:02)

שירה יקרה,

אנא אל תשני את ה'טובת לב וגלויה'. אם זה מפריע למישהו, אז הוא לא המישהו הנכון. לפעמים מישהו שהוא 'לא נכון', כי את לא משחקת תפקידים, יכול להיות מישהו נחשק מאד, כריזמטי ושווה, אבל הוא צריך ללמוד לחיות גם עם הנתינה שלך.

בכוונה לא הכנסתי כאן גם את המילה 'כנה', כי זה ערך לא לגמרי ברור, ואפשר לראות אותו אחרת משני הכיוונים. בעצם, גם 'גלויה' יכולה לקבל משמעויות שונות, תלוי מאיזה צד מסתכלים על זה. כי לפעמים 'כן' או 'ישר' או 'גלוי' יכול להיות גם פוגע. היות שאני לא מכיר אותך, ולא את אופן התקשורת שלך, אני לא יכול לדעת אם ועד כמה נוצרו לך בעבר קשיים תקשורתיים על הרקע הזה.

לגבי ההפיכה ל'מובנת מאליה' – זו בעיה גורפת בקשרים שנמשכים לאורך זמן. ככל שאת נוטה בעצמך להכנס לשיגרה, כך הסיכוי שזה יקרה יותר גדול. יש מי שזה מתאים לו, ויש מי שלא. ככל שבן הזוג שלך הוא כזה שנוטה לשיגרה, גם אז זה יקרה, והדרך להמנע מזה היא שאת תהיי יוזמת יותר, ואולי זה דווקא המקום שלא פשוט לך, כי זה קצת 'ללכת נגד הזרם', וזה מאמץ.

אז נסי לקחת את המכלול הזה, ולקחת אויר, ולנסות שוב, ולבחון בקשרים שיהיו לך גם את הנטיה לשקוע בשיגרה, ואולי להאבק בה ולשנות. ואנא, הישארי טובת לב וגלויה.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com