הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

כלכלה וזוגיות

ד"ר אורן חסון(2.7.2021, 12:11)

ישראלית-לשעבר יקרה,

השאלה שלך נוגעת בבחירת אסטרגיית חיים זוגית וכלכלית, כאשר אפשר להסתכל עליהם בנפרד, וכמובן שיש קשר בין השניים. עד כמה הקשר הזה צריך להיות הדוק, זה תלוי בך, ועל זה אולי אנסה להרחיב כאן.

מבחינה כלכלית – עושה רושם שאם תמשיכי להזרים אליו כספים, את לוקחת על עצמך סיכונים גבוהים. זה משהו שאולי כדאי להתייעץ ולבדוק, כלומר, אם עסקית זה שווה לך. עיסקית. ואם כן, או אם את מוכנה לקחת את הסיכון הכלכלי – האם את יכולה גם לומר לו – מכאן והלאה, אני שמה אצלך מניות, אני מצפה גם לרווח אם המניות עולות.

זה הצד העיסקי. העניין הוא שיש לך בצד זה גם רווחים אישיים, מעצם העובדה שהוא בן הזוג שלך, על הצדדים החיוביים שיש בזה, ושאולי יתקלקלו ואולי לא, פשוט, מעצם העובדה שאתם מערבבים "עסקים" (או הוצאות כלכליות חד צדדיות) ביחסים שלכם.

כבת זוג, אני יכול לראות שאת מרגישה מחוייבת כלפיו "בטוב וברע" כאשר הוא ברע. אבל כפי שאני מבין ממך, את גם שואלת את עצמך היכן הגבול, ואולי בעיקר – איך יודעים מתי לעצור?

ואני יכול לשאול אותך אם זה ריאלי בכלל לצפות מכם להישאר ביחסים זוגיים, כאשר את לא ממשיכה לתמוך בו כלכלית, ומתאימה את עצמך למה שיש לו, בטוב וברע, ללא שיהיו ציפיות מצידו שתעזרי לו עוד או אכזבה אם לא תעזרי לו, וללא ציפיות ממך לבן זוג שיש לו? – אם זה אפשרי, או לפחות אם זה אפשרי לעוד תקופה שאת יכולה ומוכנה לנסות עד שהוא מתייצב, ברע או בפחות רע או בטוב, אז אולי שווה לך. אבל את צריכה לשקול עם עצמך את כל האפשרויות הנוספות, כבת זוג, כמעט לגמרי בנפרד מהתמיכה הכלכליות שלך בו, או מהעיסקה הכלכלית שתעשו ביניכם.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com
הודעה בפורוםזוגיות ללא כסףישראלית לשעבר ‏1.7.21
הודעה בפורוםזוגיות ללא כסףישראלית לשעבר ‏1.7.21
הודעה בפורוםכלכלה וזוגיותד"ר אורן חסון ‏2.7.21
הודעה בפורוםכלכלה וזוגיותישראלית לשעבר ‏2.7.21
הודעה בפורוםפרופורציותד"ר אורן חסון ‏4.7.21