הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

אצבע על הדופק

ד"ר אורן חסון(4.7.2021, 16:01)

לולה יקרה,

את שואלת אם יכול להיות שהוא לא מעוניין מספיק, אבל אולי כדאי שארחיב מעט על ה"מספיק" הזה, כי המשמעות שלו מאד חשובה, דרך מה שידוע, וגם דרך מה שלא ידוע. כשאת לא מעוניינת מספיק במישהו, הדבר שנשמע מובן מאליו הוא שאת עדיין פתוחה לאופציות אחרות, לא סגורה על זה שהוא טוב לך, ועדיין רוצה לשקול אפשרויות. לא ברור לך שהוא מספיק טוב כדי להישאר איתו לחיים, ביחס לאפשרויות אחרות – שבדרך כלל האפשרויות האלו הן, כאמור, בני זוג אפשריים אחרים, כאלו שאת חושבת עליהם ומכירה, ועדיין לא ברור מה קורה איתם, או כאלה שאולי יגיעו.

אבל ה"מספיק" הזה יכול להיות גם ביחס לאילוצים, צרכים ולחצים אחרים. למשל, אם האיש באבל מתמשך בגלל אובדן משמעותי שהיה לו, ה"מספיק" הזה הוא תחרות של הטוב והאנרגיות שהקשר איתך מספק, מול מועקה פנימית שדוחקת אותו אל תוך עצמו, ומרחיקה אותו ממך. זה יכול להיות בגלל חרדות, דיכאון, לחצי עבודה או לחצים קיומיים אחרים, או דאגות הקשורות לבני משפחה או חברים, או קשר קודם שהוא עוד לא השתחרר ממנו רגשית. העובדה היא שאת מכירה אותו רק חודש, ולכן עוד לא נחשפת לכל אלה. כך שבהחלט נכון שהוא לא רוצה אותך "מספיק" כדי לעשות מאמץ ולהשקיע הרבה יותר ולא לתת לך להתייבש באמצע, אבל את לא מכירה אותו מספיק עדיין כדי להיות מסוגלת לדעת למה.

בתנאים האלה, ובעיקר מתוך ההבנה שלי שהוא כן מוצא חן בעינייך, יתכן שכדאי לאפשר לו עוד לצאת קצת מהמקום שבו הוא נמצא, ולהיפתח כדי לדבר על המצוקות שלו. אתם לא מכירים הרבה זמן, ואת יכולה להרשות לעצמך להשקיע עוד כמה שבועות כדי לדעת. בעיקר משום שקיימת האפשרות שבגלל המצוקות שבהן הוא נתון, יש לו רגשי אשם על כך שהוא מבין שהוא לא יכול כרגע לתת לך את הקשר שאת רוצה. יש בזה משהו טוב, בעיקר אם הוא יוכל לצאת מזה, ולכן זה משהו שכדאי אולי בכל זאת לבדוק. גם את העמידות והיציבות שלו, ואת המאזן הכולל של הטוב והרע שהוא מביא עבורך לקשר. אבל, כל זה בתנאי שאת עצמך לא תשקעי בזה יותר מדי, רגשית, עד שיהיה לך הרבה יותר קשה לצאת מזה מאוחר יותר, כאשר יתברר לך שהוא, בשל המצוקות/הצרכים/אי הודאות ברצון שלו להיות איתך, לא יוכל לתת לך את מה שאת צריכה בקשר נורמלי וטוב. אז שימי את האצבע על הדופק, השתדלי להיות אופטימית אם את יכלה, אבל זהירה מספיק כדי לדעת להתנתק אם זה באמת לא מתאים לך.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com