הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

האם הוא באמת רוצה להתגרש?

ד"ר אורן חסון(5.7.2021, 10:12)

נעמה יקרה,

מצד אחד, אי אפשר להכריח אדם להישאר בנישואים כאשר הוא לא רוצה. זה גם לא נכון לך. מצד שני, האם זו גחמה של רגע ועניין של כעס שהוא גורר אחריו כמה שבועות, ויעבור לו אחר-כך? – גם זו אפשרות. את זה אני לא יכול לדעת, וכנראה שגם את לא יודעת.

יתכן שהוא הגיע למסקנה סופית, יתכן שהוא ישנה את דעתו כשיירגע, ויתכן שכרגע הוא רק רוצה להעניש אותך על משהו, ואולי כדי לקבל יותר חופש ושליטה על דברים שהוא רוצה ואשר אולי מפריעים לך, ולכן זה עניינים של שליטה כדי לומר לך שהוא יכול לעשות את מה שהוא רוצה, ושלא תפריעי לו.

את לא רוצה להתגרש, והדרך הטובה ביותר היא באמת ללכת לטיפול זוגי. אולי הדרך הנכונה לשכנע אותו היא לומר לו שיכול להיות שהוא צודק בהרבה מהטענות שלו, ושאת מוכנה לבדוק איך לשנות, אבל את מאד חוששת שלא תצליחי לעשות את זה ללא טיפול נכון. כי הרי גם את צריכה להרגיש ביטחון, ושאם זה ייעשה בטיפול, יהיה לך הרבה יותר קל לשנות.

אם תציגי זאת כך, יתכן שהוא יהיה מוכן לשקול את האפשרות הזו, גם אם לא מיידית, אבל בתוך כמה ימים או קצת יותר, בעיקר אם תצליחו לריב פחות, ולהוריד את הכעס. כי בשבילו, עצם ההליכה לטיפול היא שבירה של המילה שלו שהוא לא רוצה. לשכנע אותו יהיה יותר בדרכי שלום מאשר בדרכי מלחמה, וממקום שיש תקווה בעיניו למשהו טוב יותר מהמצב הנוכחי – כי כנראה משהו מאד לא טוב לו במצב הנוכחי.

ואם לא, אז כן, ללכת לטיפול פרטני, בין אם לבחון בעזרתו את האפשרויות במסגרת הזוגית, ו בין אם לדעת להתמודד אם הוא יתעקש על פרידה, זה מאד חשוב עבורך כרגע. אל תתעייפי מזה, וחפשי.
במחשבה נוספת – בדקי אתי את האפשרות של 'יעוץ טלפוני חד פעמי'. זה לא טיפול, אבל זו אפשרות לדבר יותר בהרחבה ולעומק על הבנת המצב, ולקבל כיוונים לפעולה בהמשך, יותר ממה שאני יכול לתת כאן. קראי את הקישור המצורף.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com