הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

תקשורת לשנים קדימה

ד"ר אורן חסון(9.7.2021, 12:52)

דנה יקרה,

כן. זה לא תקין. קודם כל, כי אם זה המשרד שלו, אז ייתכנו יחסי מרות. שנית, גם אם יש פער גילאים ביניהם, בהחלט יתכן שהיחסים אינם אפלטוניים לגמרי, ובודאי לא יחסים שנראים לא יחסי עבודה – כמו ללכת איתה לים (אלא, אם, נגיד, המשרד שלהם סמוך, והם קפצו לשם לארוחת צהריים).

אבל נראה לי שזה רק הקש שלך, שמערער יותר את הביטחון שלך. כי כל עד אתם רק ב"חוסר תקשורת", ועם מריבות, ובמערכת יחסים לא בריאה, העולם אולי נראה לך עדיין די בטוח. אבל כשזה מלווה בקשר שלו עם מישהי אחרת, זה מערער אותך יותר. אני חושב שגם הדברים האחרים הם סימפטומים לא טובים, וגם הם כשלעצמם דורשים תיקון, לא רק כי הם עלולים לגרום לעירעור היציבות הזוגית, ולסיכון הזוגיות, אלא גם כי הרבה לפני כן הם פוגעים באיכות החיים שלך.

אני יכול להבין שבגלל שהכל הצטבר, יש לך דחף להתגרש. מאד קשה להיות הצד שמרגיש פגוע, דחוי, ובעיקר אולי – חסר אונים. להתגרש, זה לקחת את העניינים בידיים. מצד שני, נראה לי שיש לך גם צורך מנוגד, שזה להישאר ביחד, ולכן כנראה את שואלת אותי, האם להשתמש בדחף האימפולסיבי הזה ולהתגרש, או לא?

קשה לי לדעת לאן זה יילך, ואם כי אני מבין שיש לו כעסים כלפייך, ושהוא מתרחק ממך ו"מעניש" אותך, ואפילו אם יש לו יחסים קרובים עם מישהי אחרת, זה לא אומר שהוא רוצה להתגרש. לכן, הייתי מציע לפני כן ללכת לטיפול כדי לברר את כל הצרכים שלכם. לא בטוח שהוא יסכים בקלות, כי אולי הוא עדיין מרגיש צורך להעניש אותך ולא ירצה לומר לך בקלות שהוא רוצה שתישארו ביחד. גם זה סוג של מאבק כוחות, על מערכת היחסים שיהיו לכם אם וכאשר תמשיכו להיות ביחד. אבל זו הדרך לעשות את זה. יתכן שתצטרכי להפעיל עליו לחצים, כדי לשכנע אותו, או להיות מסוגלת לדבר אליו באופן רגשי או רציונלי ולשכנע אותו – מתוך האמירה שאת מודעת לזה שלשניכם רע, ואיך שלא תראו את זה, בין אם תישארו ביחד ובין אם לא – חשוב שתדעו לתקשר טוב יותר, להבין טוב יותר זה את זה, כי זה חשוב גם לכם וגם לילדים שלכם. במילים אחרות – שלא משנה מה שתעשו, היות שעדיין יש לכם עתיד משותף, לפחות בגלל הילדים, חשוב שתהיו חברים. וגם, במקביל, מותר לך גם לומר שאת לא רוצה להיפרד. הטיפול לא צריך להיות כפייה של זוגיות, הוא יהיה בסיס טוב לתקשורת לשנים קדימה, בין אם ביחד ובין אם לחוד.


בברכה,

ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com