הוספת הודעההוספת תגובה פורום זוגיות ויחסים – יעוץ זוגי - ראש הפורום

איבוד שליטה על הכעסים שלה

ד"ר אורן חסון(30.7.2021, 19:32)

אורח יקר,

כתבת, ובאופן מדוייק ורהוט, את האווירה שאתה מרגיש, ובמידה רבה את התחושה שלך של איבוד שליטה על הכעסים שלה, ועל כך שבעצם אתה מרגיש ששניכם איבדתם שליטה על זה. העניין הוא שכמעט שלא כתבת איך אתה מנסה להשיג שליטה (כלומר, ריסון או הרגעה של הכעס שלה), פרט להצעה שלך, שלא התקבלה, שהיא תלך לטיפול. האם אתה מנסה להרגיע וזה לא עובד? והאם כאשר אתה מנסה להרגיע, היא חושבת שאתה לוקח את הצד של אחרים ולא תומך בה? האם התחלת לאבד סבלנות, וגם זה מורגש?

עיקר הכעסים שלה שעליהם כתבת מופנים החוצה, ולא כלפיך. האם זה משום שאתה מצליח להיות עבורה מקור של ביטחון, גם אם לפעמים היא בכל זאת כן מאוכזבת כאשר אתה לא מצדיק אותה?

אני שואל את זה לא רק כי לא כתבת על זה, אלא בעיקר בשל השאלה אם אפשר להתחיל תהליך טיפולי דווקא דרך הטיפול הזוגי. אם אין ביניכם הרבה מריבות וחיכוכים, וזה בעיקר כלפי חוץ, אולי הייתי מהסס יותר לעשות את זה, כי זה אומר שהאווירה ביניכם בסדר, ויהיה קשה לקחת אותה לטיפול זוגי תוך האמירה שלך קשה, כי זה אולי עלול לערער את הביטחון שלה בך, שחשוב שהוא יימשך, לפחות כל עוד אתה בטוח ברצון שלך בהמשך הקשר. אם הדיונים על כך הם עניין חוזר שגורם למתחים ביניכם, אז שווה לקחת את זה לטיפול זוגי, כי יש ביניכם מתח, וכי אתה רוצה לפתור אותו ואת הקשיים בתקשורת שביניכם. שם, כבר תהיה הזדמנות לדון גם בקושי שלה בויסות הכעסים.

בברכה,
ד"ר אורן חסון
מטפל זוגי ואישי
אתר הבית של ד"ר חסון: www.orenhasson.com